Spínací technika – Modulární systém CrossBoard

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Výchozí Helvetica Segoe Georgia Times

Firma Wöhner, kterou na českém a slovenském trhu zastupuje firma GHV Trading, spol. s r.o., se od počátku vzniku orientovala na výrobu komponent pro rozváděče.

Největší rozmach firmy nastal v 80. a 90. letech minulého století, kdy se firma zaměřila na vývoj a výrobu celých sběrnicových systémů pro snadnou modulární konstrukci a montáž zejména průmyslových rozváděčů.

Mezi největší novinku loňského roku patří modulární systémové řešení, díky kterému lze snadno a rychle realizovat rozvody elektrické energie do 125 A, a to především v oblasti strojírenství a průmyslových zařízení. Uvedením produktu CrossBoard představuje Wöhner zcela nový systém s kombinací přednosti vysoce výkonového přípojnicového systému s tradiční instalací na montážních lištách DIN viz Obr.1. Díky komplexní dotykové ochraně zajišťuje systém CrossBoard vysoký stupeň bezpečnosti.
Modulární systém, který je marketingově označován jako CrossBoard znamená budoucnost v oblasti rozváděčů. V současné době je vyráběn ve dvou šířkách - 225 mm a 405 mm. Obě provedení mohou být libovolně kombinována vzájemně nebo i s jinými systémy firmy Wöhner, jako jsou např. přípojnicové systémy 60Classic nebo 30Compact. Rozvod elektrické energie v CrossBoardu je v souladu se standardy IEC 61349 a UL 508 včetně dotykové ochrany se stupněm krytí IP20.

CrossBoard 7 1
Komponenty se na modulární systém nasazují velmi snadno, a to pouhým zaklapnutím (Obr. 2). Díky tomuto řešení je jediným pracovním úkonem provedeno jak mechanické připevnění, tak elektrické připojení komponentů ke kontaktům. Integrovaná ochrana proti přepólování zamezuje chybám při montáži. CrossBoard je dodáván ve stavu kompletně připraveném k okamžitému užití, což poskytuje uživateli úsporu montážního času. Stačí jej vybalit, nasadit na DIN lištu nebo na montážní desku pomocí šroubů, a poté jej můžete ihned osadit přípojnými komponenty (Obr.3). Jelikož se jedná o kompatibilní systém, je možné použít komponenty i od jiných výrobců, které je vždy možné snadno demontovat (za použití obyčejného šroubováku (Obr.4)) a znovu je připojit na jiném místě v rámci tohoto systému. CrossBoard je vybaven rastrem s roztečí otvorů 4,5 mm. Díky tomu je možné do rastru rychle a snadno připojit komponenty s roztečí 4,5 nebo 9 mm.

CrossBoard 7 2
Možnosti použití tohoto systému jsou rozmanité. Centrální nebo decentralizované rozváděčové systémy, přímé zabudování do stroje nebo zařízení, případně použití v rámci řídicí a klimatizační techniky.

CrossBoard 7 3
Obecně platí, že komponenty vyráběné společností Wöhner nabízí snadnou montáž, demontáž a výměnu díky jednoduchému systému upevňování, dále pak zaměnitelnost plynoucí ze stoprocentní modularity systémových komponent, efektivní využitelnost prostoru systémů s vysokou proudovou zatížitelností a v neposlední řadě vysoký stupeň bezpečnosti, zajištěný především dokonalou ochranou systému.

CrossBoard 7 4

V případě zájmu o podrobnější technické údaje nás neváhejte kontaktovat:

GHV Trading, spol. s r.o.
Edisonova 3, 612 00 Brno
Tel. CZ +420 541 235 532-4, Tel. SK +421 255 640 293
E-mail CZ: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., E-mail SK: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.ghvtrading.cz, www.ghvtrading.sk

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz cervenec 2018 s

ElektroPrůmysl.cz, červenec 2018

Červencové číslo je tematicky zaměřené na spínací techniku, strojní zařízení a jejich bezpečnost, hromosvody a uzemnění.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
Ovládací a signalizační přístroje Harmony Objevte ovládací a signalizační přístroje pro snadné a spolehlivé řízení průmyslových aplikací - získejte nyní vzorek zdarma!
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
Nová norma pro požární klasifikaci kabelů Jste připraveni na nový standard? Nová norma EN 50575 se vztahuje na silové, telekomunikační a sdělovací kabely pro trvalé instalace v budovách.
Novinka - ALMEMO 710! Univerzální přístroj pro měření všech fyzikálních, chemických a elektrických veličin. Možnost i vícekanálového měření se záznamem hodnot včetně zpracování dat v PC. Jednoduchá obsluha a automatické nastavení.
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.