Provedení elektroměrových rozváděčů

Typografie
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Veškerá měřící místa musí být provedena v soustavě dle normy ČSN 33 2000-1 ed. 2 na TN-C (přívod), TN-C případně TN-C-S (vývod) nebo TT – přívod i vývod. Třífázové elektroměry musí být připojeny na správný sled fází (L1, L2, L3).

Provedení elektroměrového rozváděče musí splňovat bezpečnostní předpisy dané ČSN, zvláště pak opatření k zajištění ochrany před úrazem elektrickým proudem, a musí mít vhodnou protikorozní ochranu. Pro připojení odběrného místa ze sítí smí být použit jen elektroměrový rozváděč, který je ve shodě s příslušnými normami, je vybaven dokumentací dle zákona č. 102/ 2001 Sb. (v platném znění) a musí být k němu vydáno prohlášení o shodě dle zákona č. 22/1997 Sb. (v platném znění).

provedeni el rozvadecu 1
Pro přímé měření je možné použít typizované lisované elektroměrové desky podle ČSN 35 7020. Pro jednofázové elektroměry se povolují desky s rozměrem 225×300 mm, pro třífázové elektroměry desky s rozměrem 450×450 mm. Elektroměrové desky jsou nevhodné pro venkovní použití.
Pro montáž elektroměrů a sazbových spínačů (přijímačů HDO , převodníků) musí být připraveno v rozváděči místo o rozměrech minimálně (v mm) viz tabulka 1.
Elektroměrové rozváděče musí být z hlediska bezpečnosti připraveny pro montáž starších měřidel v provedení třídy ochrany I (viz příklady zapojení). V případě montáže měřidel v provedení třídy ochrany II se ochranný vodič nepřipojí.
Elektroměrové rozváděče mohou být součástí kombinovaných pilířů (přípojková skříň+ER+plynová přípojka). Elektroměrový rozváděč a plynová přípojka musí být plynotěsně odděleny (ve výklenku ve zdi nad sebou/vedle sebe, v kombinovaných pilířích). Standardně se kombinované pilíře umisťují vně objektu na trvale veřejně přístupném, neuzamykatelném místě s přístupností z veřejné strany.

provedeni el rozvadecu 2

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz cervenec 2019s

ElektroPrůmysl.cz, srpen 2019

Číslo je zaměřené na PLC, řídicí systémy, operátorské panely, průmyslové a kolaborativní roboty.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

EATON TOUR 2019 - Inteligentní jištění a ovládání Konstruktéři, projektanti a elektrotechnici jste zváni zdarma na cyklus odborně-technických přednášek po celé ČR pod vedením špičkových odborníků zaměřených především na praktická řešení a ukázky.
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
Vyšší úroveň bezpečnosti – NKT instal CYKY Dca Inovovaný kabel s vylepšeným materiálem pláště, nešíří plamen, splňuje požární klasifikaci „Dca“.
Magnetizujeme svět. Vše okolo magnetů. Přesné součásti pro přední světové inovátory v oblasti osobních automobilů, užitkových vozidel a průmyslových aplikací.
VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
Turck Cloud - vzhůru do oblak! Se speciálním cloudovým systémem pro sběr, ukládání a zpracování produkčních dat pro potřeby monitorování různých úloh ve sféře průmyslového internetu věcí (IIoT) a Industry 4.0.
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.