Přípojnicové systémy WÖHNER

Typografie
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Obecně platí, že komponenty vyráběné společností Wöhner, kterou na českém a slovenském trhu zastupuje firma GHV Trading, spol. s r.o., nabízí v první řadě snadnou montáž, demontáž a výměnu díky jednoduchému systému upevňování.

Dále pak nabízí zaměnitelnost plynoucí ze stoprocentní modularity systémových komponent, efektivní využitelnost prostoru systémů s vysokou proudovou zatížitelností. V neposlední řadě zajišťuje vysoký stupeň bezpečnosti a dokonalou ochranu systému.

Mezi velkou novinku posledních let patří modulární systémové řešení, díky kterému lze snadno a rychle realizovat rozvody elektrické energie do 125 A, a to především v oblasti strojírenství a průmyslových zařízení. Uvedením produktu pod marketingovým názvem CrossBoard představuje firma Wöhner zcela nový systém s kombinací přednosti vysoce výkonového přípojnicového systému s tradiční instalací na montážních lištách DIN Obr. 1. Mezi elektrické komponenty připojitelné na tento systém patří především hybridní spouštěč motoru MOTUS (který lze mimo jiné zapojit i na přípojnicový systém 30Compact, 60Classic i na klasickou DIN lištu), hybridní spínač odporových zátěží OMUS (který lze opět zapojit i na přípojnicový systém 30Compact i 60Classic) a nově i napájecí zdroj BROOME10.

Woehner 2018 1b

Pojďme si nyní představit jeden po druhém

Malé pohony a motory o výkonu maximálně 4 kW jsou v řídicí technice a ve strojírenství používány velmi často. U takovýchto zařízení je třeba řídit oba směry otáčení (dopředu i vzad), a v případě závady musí být motory chráněny. Při přetížení a zkratu musí bezpečně vypínat zabudovaná elektronika. Produkt, který spojuje tyto čtyři podmínky v jednom je MOTUS Obr. 2. Tento hybridní spouštěč motoru může být použit na přípojnicovém systému CrossBoard, 30Compact, 60Classic a i na nosné liště DIN. Při spínacím procesu dochází díky zabudovanému polovodiči ke spínání bez opotřebení. Proto je zatížení tohoto kontaktu mimořádně nízké a konstrukční velikost relé lze značně zredukovat (odtud pojem „hybridní“). Současně má MOTUS certifikaci UL a je nabízen ve třech variantách s proudem v rozsahu od 0,075 až 9 A. Kombinace technologie relé a polovodiče znamená až 10x delší životnost v porovnání s běžnými stykači. Současně v porovnání s běžnými spouštěči vzniká časová úspora montáže a úspora místa díky velmi štíhlé konstrukci (v obou případech) až o 75 %. V neposlední řadě je třeba zmínit certifikaci IEC 61508-SIL3.
Pro přesné spínání odporových zátěží např. u topných procesů, vyvinula firma Wöhner novou řadu produktu pod označením OMUS Obr. 3. Díky opětovnému využití hybridní technologie je elektronický spínací proces s nízkým opotřebením propojen s energeticky úspornou, spolehlivou mechanickou spínací funkcí. Spolu s nastavitelným monitoringem proudu 16, 20 a 25 A, integrovanými pojistkami na ochranu proti zkratu, bezpečným a komfortním napájením s technologií adaptéru CrossLink nabízí OMUS jedinečné výhody. Spínání je možné volitelně zvolit 3-pólově nebo 1-pólově. Proces zapínání či vypínání nastává u spínače v nejvhodnějším okamžiku při průchodu napětí nulou v rozmezí nejvýše 30 ms. Maximální frekvence spínání, je vzhledem ke sledu spínání a pro zabránění přílišnému zahřívání, kolem 1 Hz. Potřeba místa oproti standartním konvenčním technologiím je o 55 % menší. V porovnání s řešením při použití SSR relé nabízí OMUS až o 66 % nižší ztrátový výkon. Stejně jako v případě MOTUSU nabízí hybridní spínač odporových zátěží více než 30 miliónů spínacích cyklů.

Woehner 2018 2
Woehner 2018 3b
Woehner 2018 4b

Pod marketingovým názvem BROOME10 Obr. 4 se ukrývá nový napájecí zdroj 24 V DC pro automatizační a řídicí systémy. Vynikající účinnost až 95 % a výběr vysoce kvalitních součástí umožňují nízké ztráty výkonu v kombinaci s dlouhou životností (53.000 hodin) přístroje na šířce pouhých 45 mm. Inteligentní sériová a paralelní připojení několika napájecích zdrojů umožňují kombinovat řídicí napětí 24 V DC / 48 V DC / 72 V DC a výstupní proudy 10 A, 20 A, 30 A. BROOME10 nabízí přímý kontakt na CrossBoard a nahrazuje tím konvenční kabeláž. Rozsah třífázového vstupního napětí je od 380 – 480 V AC. Další velkou výhodou je vysoká odolnost proti přepětí a současně má BROOME10 v přípravě i certifikaci UL.
Největší novinkou letošního roku je ovšem NH pojistkový odpínač QUADRON, s jmenovitým proudem 125 A, u kterého se podařilo optimalizovat uspořádání pojistek tak, aby se dosáhlo šířky pouhých 49,5 mm. Tyto odpínače je možné použít s pojistkami NH 000 na přípojnicový systém CrossBoard (díky tomu se stalo napájení s pojistkovou ochranou bezpečnější), 30Compact i 60Classic. QUADRON lze také otáčet o 180⁰ pro realizaci spodního nebo horního připojení a pro ochranu pojistkového odpínače slouží visací zámky, které lze na NH pojistkový odpínač umístit.
V případě zájmu o podrobnější technické údaje nás neváhejte kontaktovat:

GHV Trading, spol. s r.o.
Edisonova 3, 612 00 Brno
Tel.: +420 541 235 532
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.ghvtrading.cz

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz duben 2019 s

ElektroPrůmysl.cz, duben 2019

Číslo je zaměřené na kvalitu elektrické energie, elektromobilitu a alternativní zdroje energie.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
Excelentní znalosti v oblasti decentralizaceZískejte cenné informace o cestě k inteligentnějšímu řešení automatizace.
Manipulace s kabely nebyla nikdy snadnější Inovovaný kabel s vylepšeným materiálem pláště, nešíří plamen, splňuje požární klasifikaci „Dca“.
Turck Cloud - vzhůru do oblak! Se speciálním cloudovým systémem pro sběr, ukládání a zpracování produkčních dat pro potřeby monitorování různých úloh ve sféře průmyslového internetu věcí (IIoT) a Industry 4.0.
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.