Pohodlné a bezpečné elektroinstalace

Typografie
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Se systémy do zateplení a elektroinstalačními krabicemi od Koposu budete cooooool. Kolínská firma s více než 90 letou tradicí, zaměřující se na výrobu elektroinstalačního materiálu, patří mezi největší a nejznámější výrobce v České republice.

S obratem přes 1 miliardu korun ročně je významnou společností také ve světě. Málokdo ví, že KOPOS své výrobky vyváží do více než 50 zemí světa a řadí se mezi úspěšné české exportéry. V současné době vyrábí společnost přes 9000 produktů, jako jsou parapetní kanály, lišty, trubky, známé také jako husí krky, soustava chrániček pod obchodní značkou Kopoflex a Kopodur, kabelové nosné systémy a zejména elektroinstalační krabice. Ty se staly podstatným a významným prodejním artiklem na trhu. V souvislosti se vzrůstající oblibou dřevostaveb, pasivních nebo nízkoenergetických domů se zvětšuje i poptávka po krabicích s utěsněnými vstupy. Známe je pod rozšířeným názvem dvouvstřikové nebo krabice s měkkými utěsněnými vstupy. Určené jsou pod vypínače, zásuvky a vzhledem k velkému montážnímu prostoru i pro zařízení používaná v systémech inteligentního řízení budov nebo jen k jednoduchému, a především pohodlnému svorkování pod přístrojem. Těmito vlastnostmi splňují nároky, které jsou na ně kladeny i od těch nejnáročnějších zákazníků pro provádění moderních elektroinstalací. Klasifikovány jsou podle normy ČSN EN 60670-1. Hodí se pro instalace zapuštěné, polozapuštěné nebo uložené v hořlavých stěnách, hořlavých stropech a hořlavém nábytku. Na základě toho jsou pak kladeny mnohem větší nároky na provedení elektroinstalace. Další, velmi podstatnou výhodou, je dokonalé utěsnění vstupů do krabic, které jsou opatřeny speciální samozhášivou membránou přizpůsobenou pro kabely a elektroinstalační trubky. Tato vlastnost je velmi důležitá právě u nízkoenergetických staveb, kde krabice zajišťují dokonale provedenou elektroinstalaci bez nežádoucího proudění vzduchu konstrukcí stavby.

bezpecna elektroinstalace 1
Ti, kteří staví nebo rekonstruují své domy, určitě ocení systémy do zateplení od firmy KOPOS. Krabice KUZ a její modifikace jsou určené k zabudování elektrických přístrojů do zateplené fasády budov nebo přímo do zděné stěny. Slouží pro instalaci měřící svorky hromosvodů, jako klasická elektroinstalační rozvodná krabice se svorkami, pro krytou instalaci zásuvek a vypínačů, montáž třífázové zásuvky nebo montáž nosné lišty TS pro instalaci přístrojů jako jsou například jističe.
Dalším rozšířením produktové řady do systému elektroinstalace, se kterou přichází nyní v květnu KOPOS, je nová montážní deska do zateplení. Nazývá se MDZ XL, je určena pro montáž elektrických zařízení na zateplenou fasádu a zvládne více. Oproti montážní MDZ desce má 4x větší plochu. Díky integrované krabici, poskytuje i dostatečně velký prostor pro svorkování. Součástí balení jsou kvalitní hmoždinky, šrouby a víko pro vlastní krabici, na které je dále možné provádět instalaci. Existence krabice nesnižuje plochu prováděné instalace.

bezpecna elektroinstalace 2
Z řady systémů do zateplení nabízí kolínská firma také elektroinstalační krabice KEZ, montážní desku MDZ, vícenásobnou elektroinstalační krabici KEZ – 3 a také krabici, již zmíněnou KUZ s nastavitelnou hloubkou v různých variantách. Volba elektroinstalačních krabic a systémů do zateplení jsou ideálním řešením splňujícím všechny potřeby moderních a zároveň bezpečných instalací.

bezpecna elektroinstalace 3

KOPOS KOLÍN a.s.
Havlíčkova 432, 280 94 Kolín IV
Tel.: +420 321 730 111
www.kopos.cz

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz kveten 2019 s

ElektroPrůmysl.cz, květen 2019

Číslo je zaměřené na kabely, vodiče, kabelové žlaby, rošty, lávky a žebříky, svorky a konektory.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

Excelentní znalosti v oblasti decentralizaceZískejte cenné informace o cestě k inteligentnějšímu řešení automatizace.
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
IT chlazení - řešení od firmy Rittal Koncepce chlazení společnosti Rittal nabízí řešení pro širokou škálu aplikací – od chlazení jednotlivých rozváděčů až po celá datová centra.
Vyšší úroveň bezpečnosti – NKT instal CYKY Dca Inovovaný kabel s vylepšeným materiálem pláště, nešíří plamen, splňuje požární klasifikaci „Dca“.
VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.