Modulární systém kabelových komor Zekan

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Výchozí Helvetica Segoe Georgia Times

V minulém roce uvedla firma CWS spol. s r.o. na trh modulární systém kabelových komor pod označením Zekan. V letošním roce pak na veletrhu Amper tento systém prezentuje spolu s ucelenou řadou komponentů a technické podpory pro složky figurující v procesu technické přípravy a vlastní instalace těchto výrobků.

Vývoj

Při vývoji kabelových komor byly použity nejmodernější softwarové prostředky pro design, konstrukci a testování výrobků.

Celý návrh byl zpracován ve 3D prostředí, aby bylo možné identifikovat, co nejpřesněji slabiny celého návrhu.

Daný model byl v tomto prostředí porovnáván s přesným modelem, v současnosti, nejdostupnějšího ekvivalentního řešení dostupném na našem trhu. Základním požadavkem na samotné řešení pak bylo výrazné překročení všech relevantních parametrů nového systému, proti řešení konkurenčnímu.

Optimalizací tvarů dílů systému výsledného řešení vykazovalo v 3D prostředí více jak 3x vyšší zatížitelnost ve srovnání s konkurencí.

Hotové modely pak sloužily jako podklad pro konstrukci forem pro zajištění maximální přesnosti a funkčnosti celého systému kabelových komor. Více informací na:  http://www.zekan.eu/wp-content/uploads/2012/02/Zekan-evolution-CZ.pdf

Na vývoji vlastní konstrukce systému, ale i návrhu použité technologie se aktivně podílela jak TUL v Liberci, tak i další kapacity z řad odborníků na problematiku technologií plastů, statiky stavebních konstrukcí a instalačních firem.Další spolupráce je na připravovaném systému multikanálů Zekan.

zekan

Inovace

Pomocí technických řešení konstrukce dílů, které jsou chráněny patentovým úřadem, nabízí systém při své jednoduchosti široký prostor pro své použití.

  • Opěrný rám pro usazení poklopu vně stěn dílů systému kabelových komor pro možnost podbetonování roznášecího prstence pro vyšší třídy nosnosti
  • Osazená stěna lemu vstupu kabelové komory pro možnost umístění ocelového profilu pro vyšší odolnost sestavy při zachování možnosti použití standardně dodávaných poklopů
  • Zalisované INSERTY se závitem M12 pro snadnou instalaci doplňkového sortimentu (DIN lišty, stupačky, nosné konstrukce)
  • Předlisovaný tvar na vnitřní stěně dílu pro uložení standardního ocelového profilu, jako prevenci proti deformaci stěn při velkém bočním tlaku, atd.

Více informací na:  http://www.zekan.eu/wp-content/uploads/2012/02/Zekan-innovation-CZ.pdf

Výhody

Standardizace - jen 4 základní díly a 4 modifikované poklopy dle třídy zatížitelnosti stačí pro sestavení jakéhokoliv kabelové komory ZEKAN od typu S až po typ XXL. Díky tomu a univerzálnímu využití tohoto systému je snazší plánování zásob, výrazně se snižují náklady na skladování a přepravu zvýšením obrátkovosti tohoto sortimentu a snížením celkových prostředků vázaných ve skladových zásobách (na rozdíl od méně variabilních řešení).

Systémovost - pro snadnou instalaci kabelových chrániček do průměru 110 mm (pro větší průměry se připravují tvarové díly) bez narušení statiky celé konstrukce.

Možnost volby různých typů chrániček dle požadavků na pevnost, požární odolnost a barvu.

Nízké náklady na transport - příklad: sestava ZEKAN L 1080 určená pro transport:

  • Objem smontované sestavy - 1,38 m3
  • Objem sestavy připravené pro transport - 0,59 m3

Více informací na: http://www.zekan.eu/wp-content/uploads/2012/02/Zekan-benefits-CZ.pdf

V rámci podpory je připravován a průběžně aktualizován soubor technických zpráv, montážních a instalačních postupů, technických řešení nestandardních instalací atd., to vše pro maximální jednoduchost volby toho správného řešení. Více informací na: http://www.zekan.eu/category/technicka-podpora/

Pracovníci společnosti CWS jsou připraveni reagovat na jakýkoliv dotaz, žádost, poptávku.

Logo_cws

CWS s.r.o.
Tovární 1378/40
400 01 Ústí nad Labem
Czech republic 

tel.: +420 477 101 477-80
fax: +420 477 101 470
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.cws.cz
www.zekan.eu

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz cervenec 2018 s

ElektroPrůmysl.cz, červenec 2018

Červencové číslo je tematicky zaměřené na spínací techniku, strojní zařízení a jejich bezpečnost, hromosvody a uzemnění.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

Nová norma pro požární klasifikaci kabelů Jste připraveni na nový standard? Nová norma EN 50575 se vztahuje na silové, telekomunikační a sdělovací kabely pro trvalé instalace v budovách.
Novinka - ALMEMO 710! Univerzální přístroj pro měření všech fyzikálních, chemických a elektrických veličin. Možnost i vícekanálového měření se záznamem hodnot včetně zpracování dat v PC. Jednoduchá obsluha a automatické nastavení.
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
Ovládací a signalizační přístroje Harmony Objevte ovládací a signalizační přístroje pro snadné a spolehlivé řízení průmyslových aplikací - získejte nyní vzorek zdarma!
VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.