Inovace rozváděčových skříní EATON

Typografie
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Společnost Eaton se neustále věnuje vývoji a zlepšování vlastností všech řad výrobků, a i proto jsou rozváděčové skříně důkazem trvalé oblíbenosti v řadách zákazníků a uživatelů.

Rozváděčové xEnergy Light (XVTL) v poslední době prošly řadou úprav: došlo ke změně designu dveří na plochý, byly sjednoceny některé díly napříč řadou rozváděčů xEnergy, a tak došlo k zjednodušení a k lepší dostupnosti jednotlivých dílů. Základ montážního rámu MSW je nyní dodáván standardně v sadě s úchytkou SNAP, která je již předmontovaná z výroby a ušetří při montáži drahocenný čas. Součástí inovačního procesu je i změna na Torx u všech typů šroubů, která přináší pro výrobce rozváděčů a elektrikáře řadu výhod.

Základní výhodou Šroubů Torx je zlepšení přenosu momentu šroubováku na samotný šroub – šroubovák tzv. lépe „sedí“ v hlavě šroubu, a to výrazně usnadňuje vytlačování závitu u samořezných šroubů, které jsou s ohledem na jejich variabilitu v systému výhradně využívány. Jako další výhodu lze uvést prakticky nulovou možnost strhnout šroub, což je v případě šroubu s hlavou Pozidriv velmi snadné, např. při nesprávném nastavení momentu AKU šroubováku, nebo při nevhodně zvoleném bitu. Další výhodou je znesnadnění přístupu do útrob rozváděče, a to nejen rozváděčů určených pro laickou obsluhu. Laická obsluha, ale i pracovník seznámený nebo poučený mohou ovládat rozváděče, ale nemají oprávnění pro vstup do vnitřních částí rozváděče. Použití šroubů s hlavou typu Torx zvyšuje bezpečnost tím, že znesnadňuje demontáž krycích dílů rozváděče.

inovace skrini 2018 1
Společnost Eaton završila integraci šroubů typu Torx do celého portfolia rozváděčů typu xEnergy Basic (ProfiPlus) a též do velkoobsahových rozvodnicových skříní BF. Došlo tak ke sladění s produktovou řadou xEnergy Light (XVTL), u které se šrouby Torx používají již delší dobu. V praxi to znamená, že jak jednotlivé komponenty, tak kompletně montované skříně jsou nyní dodávané se šrouby Torx, které tak nahrazují dříve používané šrouby Pozidriv. Typy použitých hlav jsou TX20 pro šroub se závitem M4 a TX25 pro šroub se závitem M5.

Krycí desky BPZ-FP-…-S pro použití v elektroměrových rozváděčích PRE

V distribuční síti PRE byly vnitropodnikovými předpisy PN MM 501 stanoveny požadavky na krycí desky pro elektroměrové rozváděče pro tzv. plombovanou část před elektroměrem. S ohledem na konstrukci standardní krycí desky využívající mechanismu zámku s plastovými díly usnadňující montáž, nelze tyto v elektroměrových rozváděčích v síti PRE využít (zámky krycích desek musí být v kovovém provedení). Pro tyto specifické aplikace připravila společnost EATON speciální krycí desky s označením BPZ-FP-..-S, které nevyužívají klasické konstrukce zámku, ale jsou fixovány dvěma (jen pro výšku krycí desky 50 mm) nebo čtyřmi šrouby z nichž vždy 2 musí být šrouby plombovací (jsou součástí dodávky). Pro snadné plombování jsou v krycí desce u otvorů pro šrouby vylisována plombovací očka pro snadné protažení plombovacího drátu.

inovace skrini 2018 2
Krycí desky jsou dodávány ve variantě bez výřezu na přístroje, kdy je nutné odpovídající otvor realizovat při montáži přesně na velikost osazených přístrojů, případně lze objednat krycí desky již s výřezem, kde je ale nutné při neosazení celé šířky přístroji volné místo překrýt plechem, který musí být nerozebíratelně fixován ke krycí desce, např. nýty. Specificky jsou s krycími deskami dodávány šrouby s hlavou typu Pozidriv případně plochou drážkou u plombovacích šroubů, protože hlavy typu Torx nejsou techniky distribuční sítě PRE podporovány. Takovéto provedení krycí desky BPZ-FP-…-S splňuje všechny požadavky uvedené v připojovacích podmínkách PRE (Dokument PN MM 501, kap. 7, bod 5, 7) a je tedy vhodné pro použití v elektroměrových rozváděčích pro distribuční oblast PRE.

inovace skrini 2018 3

Veškeré výhody a přednosti rozváděčových skříní EATON si můžete vyzkoušet v programu E-Config (ZDARMA ke stažení na www.eaton.cz/econfig), kde si navrhnete a provedete ověření vašeho rozváděče. Pokud jste s výsledkem spokojeni, již jen vytisknete specifikaci komponentů rozváděče a objednáte je v distribuční síti EATON.
Pro získání více informací, či v případě jakýchkoliv dotazů se neváhejte obrátit na technickou podporu Eaton.

eaton logo web

EATON Elektrotechnika, s.r.o.
Tel.: +420 267 990 440
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.eaton.cz

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz kveten 2019 s

ElektroPrůmysl.cz, květen 2019

Číslo je zaměřené na kabely, vodiče, kabelové žlaby, rošty, lávky a žebříky, svorky a konektory.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

Vyšší úroveň bezpečnosti – NKT instal CYKY Dca Inovovaný kabel s vylepšeným materiálem pláště, nešíří plamen, splňuje požární klasifikaci „Dca“.
Excelentní znalosti v oblasti decentralizaceZískejte cenné informace o cestě k inteligentnějšímu řešení automatizace.
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
IT chlazení - řešení od firmy Rittal Koncepce chlazení společnosti Rittal nabízí řešení pro širokou škálu aplikací – od chlazení jednotlivých rozváděčů až po celá datová centra.
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.