Elektronické jističe BLOCK

Typografie
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Elektronické jističe německého výrobce společnosti BLOCK, představují nový moderní způsob selektivní ochrany stejnosměrných obvodů 12/24/48 V DC, chránící obvody proti nadproudům a zkratům s mnohem větší přesností než klasické jističe.

Elektronické jističe nacházejí své uplatnění v celé řadě nových moderních aplikacích, ale rovněž jsou i hojně využívány při modernizaci a opravách stávajících zařízení.
K jejich nesporným výhodám patří široká škála možností nastavení jednotlivých kanálů, kde lze pro každý výstupní kanál nastavit optimální vypínací hodnotu proudu. Mezi další velké výhody patří poměrně malé nároky na prostor zástavby v rozvaděčích (šířka pouze 5,25mm na kanál u 8 kanálového jističe) a možnost vzdáleného zapnutí/vypnutí/reset všech kanálů.

jistice block 2018 2

ECONOMY A BASIC

Základní kompaktní modely ECONOMY a BASIC disponují 2, 4 nebo 8 nastavitelnými výstupními kanály v rozmezí 1-6 A nebo 2-10 A dle zvoleného typu. Jednotlivé varianty se od sebe odlišují zvolenou vypínací charakteristikou. Vypínací charakteristika varianty ECONOMY je odvozena od vypínací charakteristiky přístrojů s termomagnetickou nadproudovou spouští. Varianta BASIC využívá k vypnutí zátěže aktivního omezení proudu na 1,7 násobek jmenovité hodnoty.
Obě varianty jsou, co se rentability týče, srovnatelnou alternativou ke konvenčním jističům. Zajišťují také spolehlivé vypnutí v případech obvodů s vysokým odporem vedení. Díky tomu jsou tyto jističe ideální pro standardní použití při výrobě strojů.
Elektronický jistič rozděluje a sleduje proud zátěže přes několik proudových obvodů tím pádem jsou přetížení a zkraty na výstupu spolehlivě rozpoznány. Elektronika jističe umožňuje krátkodobé proudové špičky a vypíná až déle trvající přetížení. Jmenovitý proud jednotlivých výstupů lze individuálně nastavit pomocí zepředu přístupného přepínače v několika krocích. Výstupy jsou aktivovány v závislosti na časovém zpoždění a zatížení tak, aby se zabránilo přetížení. Dojde-li k vybavení nadproudové ochrany, výstup se automaticky vypne a znovu zapnout, lze až po uplynutí ochlazovací doby tlačítkem nebo přivedením signálu na signálový kontakt S1. Stav jednotlivých kanálů je možné číst pomocí tří signálních kontaktů. Stav každého výstupu je také indikován vícebarevnou LED (zapnuto / vypnuto / přetížení)

jistice block 2018 4

EASY-B

Modulární provedení elektronických jističů řady EASY-B disponuje stejnými výhodami, jaké jsou k dispozici u kompaktních verzí (ECONOMY A BASIC). Díky své modularitě, lze vytvořit uspořádání až 40 vzájemně propojených modulů. Celý systém je možné doplnit o komunikační moduly k přenosu dat a ovládání a vzdálenou správu skrze řídící systém.

jistice block 2018 3

ELETECHNIK Czech s.r.o.
Škrobárenská 507/12, 617 00 Brno
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Tel.: +420 530 515 300
Fax.: +420 530 515 329
www.eletechnik.cz

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz kveten 2019 s

ElektroPrůmysl.cz, květen 2019

Číslo je zaměřené na kabely, vodiče, kabelové žlaby, rošty, lávky a žebříky, svorky a konektory.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
IT chlazení - řešení od firmy Rittal Koncepce chlazení společnosti Rittal nabízí řešení pro širokou škálu aplikací – od chlazení jednotlivých rozváděčů až po celá datová centra.
Excelentní znalosti v oblasti decentralizaceZískejte cenné informace o cestě k inteligentnějšímu řešení automatizace.
Vyšší úroveň bezpečnosti – NKT instal CYKY Dca Inovovaný kabel s vylepšeným materiálem pláště, nešíří plamen, splňuje požární klasifikaci „Dca“.
VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.