U elektrorozvádzačov sa podstavce používajú bežne. Prirodzené je použitie u skríň kde kaáble musia vychádzať nad rovinou podlahy, tam je bez podstavca ťažké a nevhodné si poradiť ináč. Aj keď u štandardných rozvádzačov Rittal v zásade nemusí byť použítý podstavec, aj v prípadoch keď sú káble vedené cez káblové trasy v podlahe sa tieto často používajú.

Rozváděče musí být konstruovány tak, aby byly schopny odolávat tepelným a dynamickým namáháním způsobeným zkratovými proudy až do jmenovitých hodnot. Zkratová namáhání mohou být snížena použitím prvků omezujících proud (indukční reaktance, pojistky omezující proud nebo jiné spínací přístroje omezující proud).

Úplne univerzálne použitie v kategórii stojacich rozvádzačov majú zaraďovacie skrine, to je jasné a osvedčené. Ak je potrebné zaradiť niekoľko polí, zaradia sa spravidla vedľa seba, prípadne do rohu,sazmorejme možné sú aj ďalšie spôsoby zaraďvania – za sebou aj nad sebou. To už moderné rozvádzače umožňujú bez problémov vďaka symetrii rámu.

Podzemní rozvaděče LIC umožňují velmi jednoduchým a elegantním způsobem řešit dočasné připojení na elektrickou síť všude tam, kde se pořádají jakékoliv akce, na sportovištích či v půmyslových halách. Podzemní rozvaděče vyráběné firmou LIC technika je možné umístit kdekoliv – ve vozovce (nosnost 40 t) nebo v chodníku či pěší zóně (nosnost 12,5 t).

V dubnu roku 2008 otevřela mateřská společnost STEGO Elektrotechnik GmbH (www.stego.de) v Praze svou pobočku pro Českou republiku a Slovensko. Na místním trhu se tak objevila značka ryze specializovaná na obor teplotního managementu elektrických skříní a rozváděčů. Kdo tedy jsme?

 

Společnost ELPLAST-KPZ Rokycany, spol. s r. o. vyrábí plastové rozváděče již od roku 1990. Postupem času byl výrobní program neustále rozšiřován - od prvních plastových přípojkových skříní v komplexní řadu výrobků pro distribuční sítě, připojení a měření odběrů elektrické energie a plynu, pro rozvod, měření a ovládání veřejného osvětlení a celou řadu dalších aplikací.

Jediným skutečně českým výrobcem domovních rozvodnic a jejich příslušenství na našem trhu je společnost ELCON s.r.o. Byla založena jejím zakladatelem panem Petrem Jiříčkem v roce 1994 v Říčanech. Rychle si našla své místo mezi odběrateli elektroinstalačního materiálu se zárukou kvality a přesnosti.

Jedná se o mechanické termostaty, které se používají pro kontinuální měření teploty vzduchu ve skříních elektrických rozvaděčů. Ve spojení s topnými tělesy a nebo ventilátory (chladícími jednotkami) umožňují teplotu uvnitř skříně udržovat na požadované hodnotě v rozmezí daném hysterezí termostatu.

Norma ČSN EN 60439-4 ed. 2 platí pro typově zkoušené rozváděče (TTA) určené pro používání na staveništích, tj. dočasných pracovištích, na které veřejnost nemá většinou přístup a kde se provádějí stavební práce, instalace, opravy, přestavby nebo demolice nemovitostí (budov), nebo stavebně inženýrské (veřejné) práce, nebo výkopy, nebo jakékoliv jiné podobné činnosti.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz cervenec 2019s

ElektroPrůmysl.cz, srpen 2019

Číslo je zaměřené na PLC, řídicí systémy, operátorské panely, průmyslové a kolaborativní roboty.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
Magnetizujeme svět. Vše okolo magnetů. Přesné součásti pro přední světové inovátory v oblasti osobních automobilů, užitkových vozidel a průmyslových aplikací.
EATON TOUR 2019 - Inteligentní jištění a ovládání Konstruktéři, projektanti a elektrotechnici jste zváni zdarma na cyklus odborně-technických přednášek po celé ČR pod vedením špičkových odborníků zaměřených především na praktická řešení a ukázky.
Turck Cloud - vzhůru do oblak! Se speciálním cloudovým systémem pro sběr, ukládání a zpracování produkčních dat pro potřeby monitorování různých úloh ve sféře průmyslového internetu věcí (IIoT) a Industry 4.0.
VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
Vyšší úroveň bezpečnosti – NKT instal CYKY Dca Inovovaný kabel s vylepšeným materiálem pláště, nešíří plamen, splňuje požární klasifikaci „Dca“.
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.