Veškerá měřící místa musí být provedena v soustavě dle normy ČSN 33 2000-1 ed. 2 na TN-C (přívod), TN-C případně TN-C-S (vývod) nebo TT – přívod i vývod. Třífázové elektroměry musí být připojeny na správný sled fází (L1, L2, L3).

Ve strojích a zařízeních s vysokým stupněm automatizace je elektroinstalace často velmi složitá. Koncepce zapojení samostatnými vodiči zde naráží na své meze. Zapojení je velmi časově náročné, rychle se stane nepřehledným a hrozí velké nebezpečí chybného zapojení.

Již více než 60 let se mnohé kabelové trasy současných budov ukrývají v podlahových strukturách, a to díky patentovému prvenství podlahových systémů značky OBO - Ackermann. Když spatřily v roce 1955 pod značkou Ackermann světlo světa první podlahové systémy, znamenalo to malou revoluci v elektroinstalačních systémech komerčních i veřejných budov.

Úroveň bezpečnosti výrobku, procesu nebo služby je vyvážením mezi odstraněním nepřijatelného rizika škody a jinými požadavky, jako je vhodnost pro daný účel a náklady. Pro stanovení požadavků na bezpečnost je třeba domácí řídicí systém uvážit následující hlediska.

Firma OEM Automatic je zástupcem italského výrobce kabelových žlabů firmy Canalplast. Canalplast je již více než 35 let, specializovaná firma v oblasti výroby a vývoje kabelových systémú pro elektrické instalace. Použití neustále aktualizované technologie, Canalplast vyrábí profily z vysoce kvalitních materiálů.

Kompaktní dvouúrovňové nožové rozpojovací svorkovnice UTT 2,5-2MT-P/P od společnosti Phoenix Contact jsou dostupné v různých provedeních s jedním nebo dvěma rozpojovacími noži pro vodiče o průřezu až 4 mm². Prostorově úsporná konstrukce s roztečí 5,2 mm umožňuje dosažení vysoké hustoty zapojení elektrických vodičů řídicí jednotky.

Velké i malé, v klasickém nebo moderním provedení, pro standardní i individuální aplikace. Nabídka kabelových odbočných krabic OBO Bettermann nabízí nekonečnou rozmanitost.

Systémy instalačních spojek se mohou používat v aplikacích, kde se vyžaduje rychlé a snadné spojování různých částí instalace. Tyto systémy jsou všechny navrženy pro rychlá spojení, což zaručuje správná spojení. Použití instalačních spojek zjednodušuje instalaci a rozpojování. Možné změny a opravy mohou být snadno provedeny později.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz cervenec 2019s

ElektroPrůmysl.cz, srpen 2019

Číslo je zaměřené na PLC, řídicí systémy, operátorské panely, průmyslové a kolaborativní roboty.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

Vyšší úroveň bezpečnosti – NKT instal CYKY Dca Inovovaný kabel s vylepšeným materiálem pláště, nešíří plamen, splňuje požární klasifikaci „Dca“.
VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
Magnetizujeme svět. Vše okolo magnetů. Přesné součásti pro přední světové inovátory v oblasti osobních automobilů, užitkových vozidel a průmyslových aplikací.
EATON TOUR 2019 - Inteligentní jištění a ovládání Konstruktéři, projektanti a elektrotechnici jste zváni zdarma na cyklus odborně-technických přednášek po celé ČR pod vedením špičkových odborníků zaměřených především na praktická řešení a ukázky.
Turck Cloud - vzhůru do oblak! Se speciálním cloudovým systémem pro sběr, ukládání a zpracování produkčních dat pro potřeby monitorování různých úloh ve sféře průmyslového internetu věcí (IIoT) a Industry 4.0.
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.