QUINT DC UPS – zdroje nepřerušeného napájení s IQ technologií

Typografie
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Spolehlivé napájení je základním předpokladem pro bezchybné fungování všech elektronických zařízení. V případě výpadku primárního napájení přebírá tuto funkci záložní zdroj (UPS).

Nová Quint DC UPS je první UPS, ve které je integrován inteligentní management a komunikace.
Výpadky a fluktuace napájení vedou k nežádoucím jevům např. přerušení operací, resetům, díky kterým vznikají prostoje a odstávky ve výrobě. Tomuto zabraňují zdroje nepřerušovaného napájení (UPS), které se hojně využívají v mnoha průmyslových odvětvích. UPS samotná se skládá z 3 základních částí: zdroj, UPS a zařízení uchovávající energii (akumulátor, kondenzátor). V případě výpadku primárního napájení UPS přepne na baterie a tím překlene výpadek. Dále se stará o nabíjení a kontrolu akumulátorů.

QUINT DC UPS 1
Jelikož se jedná o mandatorní systém, je nesmírně důležité vědět, v jakém se aktuálně nachází stavu. Použitím rozhraní pro průmyslový Ethernet je nyní možné sledovat UPS odkudkoli na světě. Díky snadné integraci do stávajících systému předejdete náročnější úpravě vaší aplikace a s tím spojeným nákladům. UPS nabízí 2 porty (switch) pro připojení. Komunikace je možná přes různé průmyslové sběrnice Profinet, Ethernet/IP nebo EtherCAT. Funkční bloky a popisy přístrojů jsou k dispozici na www stránkách Phoenix Contact pro různá prostředí (PC Worx, TIA Portal, Studio 5000 RSLogix Designer a Twincat). Můžete tak snadno, rychle a efektivně plánovat údržbu i na těch nejodlehlejších místech, kde je nasazena vaše technologie.

QUINT DC UPS 2
Díky patentované IQ technologii dokáže UPS komunikovat s baterií a určit tak její typ a kapacitu. Následně automaticky přizpůsobí nabíjecí charakteristiky. Na základě měření teploty a sledování nabíjecích a vybíjecích cyklů stanovuje zbývající životnost baterie v měsících. Měřením proudu a kapacity baterie informuje o přesné době zálohy. Všechna tato data jsou relevantní pro plánování údržby a v souladu s Průmyslem 4.0. Nejvýkonnější nabíjení na trhu vám zajistí neustálou dostupnost zálohy.

QUINT DC UPS 3
V případě nevyužití komunikačního rozhraní nabízí UPS možnost použití digitálních výstupů pro monitorování jejího stavu pomocí jakéhokoli řídícího automatu. Digitální vstupy umožňují ovládat vypnutí UPS v případě odstávky a chtěného přerušení dodávky elektrické energie, nebo naopak její zapnutí do bateriového režimu bez přítomnosti primárního napájení. Pro servisní kontrolu je zde přítomen bargraf udávající stupeň nabití a LED diagnostika.

QUINT DC UPS 4
QUINT4 UPS je nabízen v provedení na 24 V DC pro 5, 10, 20 a 40 A nebo 230 V AC o výkonu 1 kVA.

PHOENIX CONTACT, s.r.o.
Dornych 47, 617 00 Brno
Tel.: +420 542 213 401
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.phoenixcontact.cz/zdroje

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz cerven 2019 CL

ElektroPrůmysl.cz, červen 2019

Číslo je zaměřené na identifikační systémy a průmyslové značení, trafostanice a transformátory.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
Vyšší úroveň bezpečnosti – NKT instal CYKY Dca Inovovaný kabel s vylepšeným materiálem pláště, nešíří plamen, splňuje požární klasifikaci „Dca“.
Nová řada svítidel VARIOLINE Poskytuje výjimečné LED osvětlení v rozváděčích v jejich plné hloubce a výšce.
Excelentní znalosti v oblasti decentralizaceZískejte cenné informace o cestě k inteligentnějšímu řešení automatizace.
VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.