Stimulátor pro průmysl 4.0

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Výchozí Helvetica Segoe Georgia Times

IIC MICA (Integrated Industry Computer Modular Industry Computing Architecture) od společnosti HARTING představuje modulární platformu skládající se z otevřeného hardwaru a softwaru, kterou lze rychle a hospodárně přizpůsobit libovolnému průmyslovému využití.

Již několik let jsou k dispozici kvalitní a relativně levné platformy pro vestavěná prostředí určené pro vývoj v hobby sféře.
Takovou platformou je například Raspberry Pi. Vzhledem k nízkým pořizovacím cenám hardwaru, otevřeným vývojovým prostředím a volně dostupným specifikacím byly tyto produkty využívány také k tvorbě průmyslových prototypů. Dalším krokem pak byla migrace na robustnější hardwarovou a softwarovou základnu, kterou bylo možné použít rovněž v průmyslovém sektoru. Tento postup vyžadoval spoustu času - vzniklá řešení nebyla vhodná pro průmyslové využití po stránce hardwaru a vývojáři si stěžovali na to, že při implementaci musí řešit řadu detailů, které nespadají do jejich odbornosti.

mica 2017 1

TIP: Platforma MICA nabízí kompletní řešení pro rychlý vývoj a také průmyslové využití.

Platforma MICA nabízí kompletní řešení pro rychlý vývoj a také průmyslové využití. Zvláštní pozornost byla věnována těmto třem faktorům:

  • Kvalitní průmyslový hardware od společnosti HARTING, který lze v několika krocích instalovat do nového i stávajícího vybavení a vozidel.
  • Konfigurovatelný hardware umožňující doplnit funkce dle požadavků zákazníka bez nutnosti měnit velikost a stupeň krytí.
  • Otevřené softwarové prostředí dovolující vývojářům jak z oblasti výroby, tak oblasti IT rychle implementovat projekty.

Platformu MICA není třeba instalovat do skříňového rozvaděče. Je možné ji namontovat přímo na stroj nebo vozidlo. Vnitřek platformy tvoří tři desky, z nichž jednu lze osadit libovolně dle potřeby. Můžete integrovat například RFID, WLAN, BLE, SSD úložiště nebo aplikační sběrnici, aniž by došlo ke změně rozměrů nebo stupně krytí.

mica 2017 2
Na platformě MICA se softwarové aplikace spouští ve svých vlastních virtuálních kontejnerech založených na systému Linux, které obsahují všechny potřebné knihovny a ovladače vyžadované danou aplikací. Již proto nemusíte řešit závislost na balíčcích ovladačů ani problémy s kompatibilitou. Také pro fázi spuštění má společnost HARTING připravenu řadu kontejnerů jako například Java, Python, C/C++, OPC UA, databáze a sady webových nástrojů. Platforma MICA obstará rovněž správu kontejnerů, nastavení sítě, ověřování, upgrade a další činnosti. Vývojáři se tak budou moci soustředit na vývoj algoritmů. Platforma MICA byla využita u řady projektů dokonce ještě před svým oficiálním uvedením na listopadovém veletrhu SPS IPC Drives například k dlouhodobému získávání dat, optimalizaci procesů, modernizaci stávajících strojních zařízení pro prediktivní údržbu, automatické identifikaci apod.

TIP: Na platformě MICA se aplikace spouští ve virtuálních kontejnerech systému Linux.

„Během vývoje hardwaru pro platformu MICA jsme se vydali mnoha dosud neprošlapanými cestami," říká Dr. Jan Regtmeier, Director Product Management v HARTING Technology Group."

Stručně

  • Kompletní řešení pro všechno - od vytvoření prototypu až po výrobu.
  • Otevřené, robustní a hospodárné.

HARTING s.r.o.
Mlýnská 2, 160 00 Praha 6
Tel: +420 220 380 460
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.harting.cz
www.harting-mica.com

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz prosinec 2018 S

ElektroPrůmysl.cz, prosinec 2018

Číslo je tematicky zaměřené na měření neelektrických veličin a senzorovou techniku.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

Nová norma pro požární klasifikaci kabelů Jste připraveni na nový standard? Nová norma EN 50575 se vztahuje na silové, telekomunikační a sdělovací kabely pro trvalé instalace v budovách.
Revizní a provozní měřicí přístroje Prodej měřicí techniky a komponent pro rozvaděče, měřicích a testovacích přístrojů a zařízení pro kontrolu elektrické bezpečnosti.
VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
Excelentní znalosti v oblasti decentralizaceZískejte cenné informace o cestě k inteligentnějšímu řešení automatizace.
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.