Spolehlivé a bezpečné ovládání dveří

Typografie
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Digitalizace a automatizace zásadně mění celou dopravní infrastrukturu včetně železniční. Využitím inteligentních systémů, které zpracovávají data a ihned spouští procesy, je možné optimalizovat výkon, efektivitu dopravních systémů a zlepšit kvalitu života obyvatel měst a obcí.

Společnost Siemens nabízí celou řadu řešení pro moderní dopravní infrastrukturu. Jednou z oblastí jsou řešení pro plně automatizované řízení kolejových vozidel a digitalizaci železniční sítě. Do portfolia Siemens patří také inteligentní systémy SIDOOR pro řízení dveří u nástupních nebo vnitřních dveří dopravních systémů (metro, vlaky, tramvaje), které nabízejí řadu výhod, jako jsou vyšší komfort, bezpečnost a snadná obsluha.

Automatický systém řízení dveří SIDOOR společnosti Siemens nabízí vyšší bezpečnost a snazší ovládání jak nástupních, tak i vnitřních dveří. Systém například automaticky vypočítá optimální jízdní vlastnosti dveří a zajistí jejich neustále dodržování v souladu se směrnicemi pro danou aplikaci. Systém SIDOOR je nezávislý na dveřní konstrukci a díky tomu je zcela flexibilní a lze jej snadno rozšířit o modulární komunikační rozhraní. Jeho velkou předností je snadné a rychlé kompletní uvedení do provozu jedním tlačítkem.

Technologie pro vlaky, tramvaje i metro

Systém SIDOOR umožňuje automatické ovládání dveří na nástupištích a vnitřních dveří v nejrůznějších oblastech železničních aplikací pro vlaky, tramvaje nebo metra.

Sidoor 2018 1

Bezpečnost na nástupišti

Průmysl 4.0 a digitalizace ovlivňují aktivity napříč společností, příkladem je světový trend plně automatizovaného metra bez řidičů. Bezobslužný a plně automatizovaný provoz by měla mít i nová trasa pražského metra linka D. Pro tento typ provozu je nutné zvýšit bezpečnost cestujících. Cestující poznají bezobslužné metro již při vstupu podle skleněných nástupištních stěn s automatickými dveřmi, zabraňujících pádu osob nebo skokům sebevrahů na koleje pod vlak. Jejich počet přesně odpovídá počtu automatických dveří soupravy metra. Po příjezdu soupravy metra do stanice se synchronizuje poloha dveří vlaku a nástupiště, souprava tak zastaví přesně před skleněnými dveřmi nástupiště. Po úplném zastavení metra systém SIDOOR současně otevře dveře nástupiště i dveře vlaku. Aplikace je mnohem složitější v tom, že každé dveře mají levé i pravé křídlo a synchronizace probíhá pro každé křídlo dveří zvlášť. Pokud by se však z nějakého důvodu neotevřelo křídlo dveří vlaku nebo nástupiště, zůstanou obě křídla druhých dveří zavřená. Stejně tak se neotevřou dveře nástupiště v případě, že souprava metra bude kratší než nástupiště stanice.
Automatické dveře zvyšují nejen bezpečnost na nástupišti, ale také účinně podporují rychlé nastupovaní a vystupování cestujících. Ještě před příjezdem vlaků totiž známe polohy dveří.
Dveře pro nástupiště, jsou vhodné jak pro vlaky bez řidiče, tak pro tradiční vlaky, kde výrazně usnadňují pracovní zatížení řidiče.

Inteligentní systém SIDOOR

Společnost Siemens nabízí pro tento účel kompletní řešení řízení a pohonů, které se skládá z inovačního dveřního ovladače SIDOOR ATE530S v kombinaci s motory MED280 EC. Tento moderní pohon lze snadno integrovat do řídící technologie platformy s využitím protokolu Profinet. Jednoduchou konfiguraci umožňuje jednotné inženýrské prostředí TIA Portal společnosti Siemens.
Interiérové dveře kolejových vozidel jsou vybaveny funkcí push-to-open a push-to-close, regulátor tak automaticky rozpozná příkaz Otevřít dveře / Zavřít dveře. Tím je zajištěna univerzálnost otevírání a zavíraní dveří. Příkazy pro dveře mohou přicházet centrálně od řidiče přes řídicí systém SIDOOR, nebo od tlačítek přímo u dveří, ale také na základě impulzů přímo od cestujících. Dveře tak zajišťuji bezpečnost i komfort oddělením jednotlivých prostor soupravy vlaku, tramvaje nebo metra.

Sidoor 2018 2

SIDOOR pro průmyslové aplikace

Systém SIDOOR má široké využití i v dalších průmyslových aplikacích, jako například ovládání dveřních systémů obráběcích strojů nebo výtahových dveří. Pro všechny tři segmenty průmysl, výtahy, dopravní systémy nabízí Siemens speciální provedení systému SIDOOR, které splňuje mezinárodní normy v dané oblasti.

Bližší informace naleznete na webových stránkách www.siemens.com/sidoor nebo můžete kontaktovat produktového managera společnosti Siemens, Mariana Pavlanského na e-mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz kveten 2019 s

ElektroPrůmysl.cz, květen 2019

Číslo je zaměřené na kabely, vodiče, kabelové žlaby, rošty, lávky a žebříky, svorky a konektory.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
Excelentní znalosti v oblasti decentralizaceZískejte cenné informace o cestě k inteligentnějšímu řešení automatizace.
Vyšší úroveň bezpečnosti – NKT instal CYKY Dca Inovovaný kabel s vylepšeným materiálem pláště, nešíří plamen, splňuje požární klasifikaci „Dca“.
IT chlazení - řešení od firmy Rittal Koncepce chlazení společnosti Rittal nabízí řešení pro širokou škálu aplikací – od chlazení jednotlivých rozváděčů až po celá datová centra.
VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.