Roboty Delta na cestě do Evropy!

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Výchozí Helvetica Segoe Georgia Times

V průmyslové automatizaci současné doby nachází stále větší uplatnění celá řada robotů různých konstrukcí i velikostí. Nahrazují těžkou, jednotvárnou či nebezpečnou lidskou práci a díky své rychlosti a přesnosti zvyšují kvalitu a efektivitu výroby.

Roboty jsou ve výrobním procesu využívány jako samostatné jednoúčelové jednotky nebo jako součást komplexního automatizačního systému. V takovém případě je pak nespornou výhodou, pokud výrobce robotů je zároveň i dodavatelem kompatibilních řídících systémů a komponent automatizace.

Delta Electronics působí na našem trhu od roku 1995 v oblasti výkonové elektroniky, průmyslové automatizace a infrastruktury. Součástí výrobního programu jsou samozřejmě i průmyslové roboty, zastoupené řadou SCARA robotů DRS a šestiosých robotů DRV, které nachází uplatnění v široké řadě aplikací a průmyslových odvětví. Kromě vysoké rychlosti, přesnosti a opakovatelnosti operací nabízí i pokročilé funkce jako například flexibilní nekolizní řízení (Compliance Control Functions) bez použití senzorů nebo automatické plánování trasy procesu, které umožňuje bezproblémové sledování předmětů na pásovém dopravníku při současném provedení požadovaných operací. K pokročilým funkcím patří i Delta Machine Vision System, pomocí kterého může robot provádět vizuální identifikaci, kontrolu, nebo třídění předmětů, a tím významně zefektivnit celou řadu náročných operací, či snížit množství defektů.

DELTA SCARA roboty

Patří mezi čtyř-osé roboty. Osvědčená konstrukce ruky robota se skládá ze dvou spojených ramen, které se pohybují v osách X a Y. Díky svým vlastnostem umožňují bezproblémovou integraci do stávajících automatizovaných procesů a jsou využívány pro celou řadu aplikací typu pick-and-place, montáže, utahování, pájení, skládání nebo balení. Dodávány jsou ve dvou verzích. DRS40L má pracovní dosah 400 mm a maximální nosnost 3 kg. Verze DRS60L má dosah 600 mm a dokáže manipulovat s předměty o váze až 6 kg. Hmotnost robotů je 16 a 20 kg.

robot delta 1

DELTA ARTICULATED roboty

Jsou šesti-osými roboty, určenými pro ty nejnáročnější aplikace vyžadující složité pohybové operace. Díky své flexibilní konstrukci se dokáží pohybovat podobně jako lidská paže. Dutá konstrukce zápěstí robota nabízí prostor pro elektroinstalaci a umístění potřebných nástrojů a koncových efektorů. I v tomto případě jsou na výběr dvě verze. Menší robot DRV70L má pracovní rozsah 710 mm, větší robot DRV90L dokáže operovat v rozsahu 900 mm. Maximální nosnost obou robotů je 7 kg. Roboty jsou standardně dodávány v krytí IP40. Pro náročnější průmyslové podmínky je volitelně k dispozici verze v krytí IP65.

robot delta 2

Efektivní nasazení robotů do výroby samozřejmě závisí nejen na kvalitních a flexibilních robotech, ale i na způsobu a možnostech jejich programování. Delta pro své roboty nabízí intuitivní a pokročilé vývojové prostředí DROE, přístupné z PC, PADů nebo dodávaného jednoúčelového Teaching Pendantu. Rychle a snadno je možné robota programovat formou učení, kdy je rameno robota naváděno ručně. Logicky uspořádané grafické prostředí, zjednodušený programovací jazyk a off-line simulace usnadňují a urychlují i pokročilé programování složitých operací robota. K dispozici jsou i standardní testovací moduly, šablony pro systémovou integraci a nástroj pro realtime monitoring a komunikaci mezi robotem a periferiemi, jako jsou například pásové dopravníky apod.
Výborné vlastnosti robotů Delta, sofistikované příslušenství, kompatibilita s komponenty průmyslové automatizace i přátelské programovací prostředí zaručují spolehlivé a efektivní nasazení těchto robotů do provozu. Bližší seznámení a vyzkoušení robotů Delta nabízí distributor pro Českou republiku firma ProfCom.

ProfCom, s.r.o.
Autorizovaný distributor
firmy DELTA pro ČR a SR
Na poříčí 1067/25, 110 00 Praha 1

Provozovna firmy:
Havlíčkova 822, 280 02 Kolín 4
Tel.: +420 311 240 058
Fax.: +420 321 679 119
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.delta-electronics.cz

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz listopad 2018 S

ElektroPrůmysl.cz, listopad 2018

Číslo je tematicky zaměřené na zdroje, zálohování, měření a regulaci elektrické energie.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
Excelentní znalosti v oblasti decentralizaceZískejte cenné informace o cestě k inteligentnějšímu řešení automatizace.
Novinka - ALMEMO 710! Univerzální přístroj pro měření všech fyzikálních, chemických a elektrických veličin. Možnost i vícekanálového měření se záznamem hodnot včetně zpracování dat v PC. Jednoduchá obsluha a automatické nastavení.
Nová norma pro požární klasifikaci kabelů Jste připraveni na nový standard? Nová norma EN 50575 se vztahuje na silové, telekomunikační a sdělovací kabely pro trvalé instalace v budovách.
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.