Vyšší výkon spolu s menšími rozměry, rozsáhlé komunikační funkce a integrované řízení pohonů – to vše dělá z tohoto ekonomického PLC ideálního „všeuměla". Jeho malé rozměry umožňují vestavbu i do stávajících výrobních linek např.: pick-and-place strojů, kde prostor pro umístění je vždy minimální.

Termín Industry 4.0 je v současnosti jedním z nejvíce skloňovaných pojmů v průmyslu a stává se tak pro výrobní podniky až magickým slovním spojením. Nazýván bývá taktéž jako 4. průmyslová revoluce, k níž se pojí další termíny, které ovládají současný svět technologií.

Nový web FIOT.cz společnosti FOXON představuje první ucelenou řadu konkrétních řešení Internetu věcí pro oblasti chytrých měst, budov a průmyslu. Cílem je poskytnout komplex produktů a služeb pro snadnou optimalizaci procesů, úspory financí, materiálu, lidských zdrojů i času, a také pro zlepšení ochrany životního prostředí.

Společnost Omron je známá především na poli komplexní automatizace strojů, jejíž nezbytnou součástí jsou bezpečnostní prvky. Nepřetržitým vývojem a inovacemi se tak k zákazníkům dostávají produkty nejvyšší kvality s optimálním poměrem ceny a užitné hodnoty.

Výkonné kontroléry nové generace samos® PRO COMPACT jsou dalším členem portfolia bezpečnostních produktů společnosti Wieland Electric. Se svojí šířkou pouhých 45 mm se tyto kontroléry hodí k univerzálnímu využití ve všech typech zařízení i průmyslových aplikacích.

Co se dá dělat, když se použití stávajících bezpečnostních modulů nevyplatí? Na tuto otázku často následuje bezradnost. Možným řešením jsou malé bezpečnostní řídicí jednotky, které se svým použitím velmi podobají běžným přístrojům, na rozdíl od nich však mají mnohem lepší funkčnost.

Bezpečnostní modulární kontrolér Preventa XPS MCM je konfigurovatelný přístroj schopný monitorovat více bezpečnostních funkcí současně a zamezit tak vstupu osob do nebezpečných prostor stroje. Splňuje požadavky PL e (Kategorie 4) dle normy ČSN EN ISO 13849-1 a SIL 3 dle ČSN EN/IEC 62061.

Odstavení provozu je nejbezpečnější provozní stav výrobního systému, ale také nejdražší. Optimální je, pokud na stroji vzájemně spolupracují bezpečnostní a standardní systémy, což umožňuje rychlejší odhalení problémových prvků.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz brezen 2019 s

ElektroPrůmysl.cz, březen 2019

Číslo je zaměřené na elektroinstalační techniku, elektrozařízení pro prostředí s nebezpečím výbuchu a mnoho dalšího.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

Turck Cloud - vzhůru do oblak! Se speciálním cloudovým systémem pro sběr, ukládání a zpracování produkčních dat pro potřeby monitorování různých úloh ve sféře průmyslového internetu věcí (IIoT) a Industry 4.0.
Vyšší úroveň bezpečnosti s NKT instal CYKY Dca Inovovaný kabel s vylepšeným materiálem pláště, nešíří plamen, splňuje požární klasifikaci „Dca“.
Excelentní znalosti v oblasti decentralizaceZískejte cenné informace o cestě k inteligentnějšímu řešení automatizace.
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.