Společnost Omron je známá především na poli komplexní automatizace strojů, jejíž nezbytnou součástí jsou bezpečnostní prvky. Nepřetržitým vývojem a inovacemi se tak k zákazníkům dostávají produkty nejvyšší kvality s optimálním poměrem ceny a užitné hodnoty.

Výkonné kontroléry nové generace samos® PRO COMPACT jsou dalším členem portfolia bezpečnostních produktů společnosti Wieland Electric. Se svojí šířkou pouhých 45 mm se tyto kontroléry hodí k univerzálnímu využití ve všech typech zařízení i průmyslových aplikacích.

Co se dá dělat, když se použití stávajících bezpečnostních modulů nevyplatí? Na tuto otázku často následuje bezradnost. Možným řešením jsou malé bezpečnostní řídicí jednotky, které se svým použitím velmi podobají běžným přístrojům, na rozdíl od nich však mají mnohem lepší funkčnost.

Bezpečnostní modulární kontrolér Preventa XPS MCM je konfigurovatelný přístroj schopný monitorovat více bezpečnostních funkcí současně a zamezit tak vstupu osob do nebezpečných prostor stroje. Splňuje požadavky PL e (Kategorie 4) dle normy ČSN EN ISO 13849-1 a SIL 3 dle ČSN EN/IEC 62061.

Odstavení provozu je nejbezpečnější provozní stav výrobního systému, ale také nejdražší. Optimální je, pokud na stroji vzájemně spolupracují bezpečnostní a standardní systémy, což umožňuje rychlejší odhalení problémových prvků.

Na 23. ročníku veletrhu Amper v Brně se setká realita s virtuálním světem. Společnost Siemens zde představí moderní softwarový nástroj Comos Walkinside. Díky přídavnému headsetu se budou moci návštěvníci vydat na prohlídku virtuální továrny, která dosud nebyla postavena a zatím existuje pouze v projektové dokumentaci.

Pro zajištění bezpečnosti obsluhy je výrobní linka opatřena mnoha komplexními systémy. Světelné závory hrají významnou roli při ochraně lidí před pohyblivými částmi strojů. Samotné nasazení bezpečnostních světelných závor však nestačí. Systém je třeba doplnit o tlačítka „Nouzové zastavení" a kontakty bezpečnostních dveří.

Společnost Schneider Electric uvádí na trh novou řadu průmyslových displejů Magelis iDisplay určených jako monitory HMI pro průmyslové stroje a strojní zařízení. Vycházejí z řady modulární operátorských panelů Magelis GTU.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz cerven 2019 CL

ElektroPrůmysl.cz, červen 2019

Číslo je zaměřené na identifikační systémy a průmyslové značení, trafostanice a transformátory.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
Vyšší úroveň bezpečnosti – NKT instal CYKY Dca Inovovaný kabel s vylepšeným materiálem pláště, nešíří plamen, splňuje požární klasifikaci „Dca“.
Excelentní znalosti v oblasti decentralizaceZískejte cenné informace o cestě k inteligentnějšímu řešení automatizace.
Nová řada svítidel VARIOLINE Poskytuje výjimečné LED osvětlení v rozváděčích v jejich plné hloubce a výšce.
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.