Prvotřídní výrobky v prémiovém segmentu učinily výrobce mražených potravinových výrobků iglo jednou z nejznámějších německých značek. Úspěch u zákazníků není náhodný. Extrémně vysoké požadavky při pěstování a sklizni zeleniny a zpracování potravin zaměřené na zachování vitamínů a chuťových vlastností přispívají k tomu, že společnost iglo splňuje standardy, které si sama vytyčila.

Řídicí systémy představují nervový systém a „centrální inteligenci" technologie. Výměna starší generace systému za nový znamená časově i finančně náročný proces. Schneider Electric ovšem nyní nabízí technologicky vyspělý ePAC systém Modicon M580, který je vhodný nejen pro nové projekty, ale také pro efektivní rozvoj již instalovaných systémů starší generace.

Díky automatizační technice společnosti B&R lze jednoduchým a přesným způsobem synchronizovat dopravní pásy a roboty. Firma poskytne snadno parametrizovatelné funkční bloky PLCopen, pomocí kterých lze realizovat funkci nazývanou Conveyor Belt Tracking - sledování dopravních pásů.

Condition Monitoring (kondiční monitoring), neboli také monitorování stavu a kondice stroje je pojem, se kterým se v průmyslovém odvětví setkáváme stále častěji. Nejde však o pouhý pojem, ale také o možnost prodloužení životnosti stroje, včasné odhalení poruchy a detekování její příčiny. Údržba a vedení provozu tak dokáže plánovat odstávky, aby poruchy neplánovaně nezasáhly výrobu.

Vyšší výkon spolu s menšími rozměry, rozsáhlé komunikační funkce a integrované řízení pohonů – to vše dělá z tohoto ekonomického PLC ideálního „všeuměla". Jeho malé rozměry umožňují vestavbu i do stávajících výrobních linek např.: pick-and-place strojů, kde prostor pro umístění je vždy minimální.

Termín Industry 4.0 je v současnosti jedním z nejvíce skloňovaných pojmů v průmyslu a stává se tak pro výrobní podniky až magickým slovním spojením. Nazýván bývá taktéž jako 4. průmyslová revoluce, k níž se pojí další termíny, které ovládají současný svět technologií.

Nový web FIOT.cz společnosti FOXON představuje první ucelenou řadu konkrétních řešení Internetu věcí pro oblasti chytrých měst, budov a průmyslu. Cílem je poskytnout komplex produktů a služeb pro snadnou optimalizaci procesů, úspory financí, materiálu, lidských zdrojů i času, a také pro zlepšení ochrany životního prostředí.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz cervenec 2019s

ElektroPrůmysl.cz, srpen 2019

Číslo je zaměřené na PLC, řídicí systémy, operátorské panely, průmyslové a kolaborativní roboty.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
Vyšší úroveň bezpečnosti – NKT instal CYKY Dca Inovovaný kabel s vylepšeným materiálem pláště, nešíří plamen, splňuje požární klasifikaci „Dca“.
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
Turck Cloud - vzhůru do oblak! Se speciálním cloudovým systémem pro sběr, ukládání a zpracování produkčních dat pro potřeby monitorování různých úloh ve sféře průmyslového internetu věcí (IIoT) a Industry 4.0.
EATON TOUR 2019 - Inteligentní jištění a ovládání Konstruktéři, projektanti a elektrotechnici jste zváni zdarma na cyklus odborně-technických přednášek po celé ČR pod vedením špičkových odborníků zaměřených především na praktická řešení a ukázky.
Magnetizujeme svět. Vše okolo magnetů. Přesné součásti pro přední světové inovátory v oblasti osobních automobilů, užitkových vozidel a průmyslových aplikací.
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.