Průmyslová kamera s bezdrátovým přenosem obrazu PK217

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Výchozí Helvetica Segoe Georgia Times

Pro Spalovnu Praha vyvinula společnost TESPO engineering s.r.o. průmyslovou bezdrátovou kameru do těžkého provozu. Kamera je nainstalována na kočce drapákového jeřábu v prostoru bunkru, kde dochází k návozu komunálního odpadu.

Jeřáby v této části spalovny pracují 24 h denně. Jde o velmi prašné prostředí. Kromě působení prachu je bezdrátová kamera na kočce také vystavena neustálým vibracím, které se na kameru přenášejí při pojezdu mostu nebo kočky.

Při náročném provozu drapákových jeřábů, které pracují s různorodým komunálním odpadem, dochází i několikrát za týden k přeskočení lana z drážky lanového bubnu. Tento stav může být příčinou následného poškození lana. Při využití nové kamery lze přeskočený závit lan ihned odvinout zpět a tímto poškození předejít.

tespo kamera 1
Po nainstalování průmyslové bezdrátové kamery, která on-line snímá obraz lanového i kabelového bubnu, dostává obsluha zásadní informaci o pozici lana a může na ni aktuálně reagovat.

tespo kamera 2

Všeobecné informace

Bezdrátová kamera PK217 je určena do těžkých průmyslových a výrobních provozů jako jsou elektrárny, teplárny, spalovny, cementárny, kovárny, slévárny a další. Kamera byla vyvinuta s ohledem na vysokou odolnost proti prašnému prostředí, mechanickému poškození. Největší předností kamery je však odolnost proti elektromagnetickému rušení.

tespo kamera 3
Vysílací část kamery je společně s HD obrazovým senzorem instalována do robustního ocelového skeletu a opatřena práškovou barvou.
Přijímač bezdrátové kamery vyhodnocuje signál z vysílače, signál dekóduje a převádí na obraz běžného PC monitoru. Monitor je možné připojit přímo na přijímač průmyslové kamery.  
Hlavní uplatnění bezdrátové kamery se nachází tam, kde není možné nebo je komplikované, přenášet obraz pomocí kabelu a zároveň hrozí rušení přenosu. Příkladem je např. přenos obrazu lanových nebo kabelových bubnů z jeřábových koček.

tespo kamera 4

TESPO engineering s.r.o.
Roubalova 462/7a, 602 00 Brno
Tel.: +420 543 331 296
Fax.: +420 543 330 287
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.tespo-eng.cz

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz cervenec 2018 s

ElektroPrůmysl.cz, červenec 2018

Červencové číslo je tematicky zaměřené na spínací techniku, strojní zařízení a jejich bezpečnost, hromosvody a uzemnění.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
Novinka - ALMEMO 710! Univerzální přístroj pro měření všech fyzikálních, chemických a elektrických veličin. Možnost i vícekanálového měření se záznamem hodnot včetně zpracování dat v PC. Jednoduchá obsluha a automatické nastavení.
Nová norma pro požární klasifikaci kabelů Jste připraveni na nový standard? Nová norma EN 50575 se vztahuje na silové, telekomunikační a sdělovací kabely pro trvalé instalace v budovách.
Ovládací a signalizační přístroje Harmony Objevte ovládací a signalizační přístroje pro snadné a spolehlivé řízení průmyslových aplikací - získejte nyní vzorek zdarma!
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.