Průmysl 4.0 skrze partnerství

Typografie
 • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
 • Výchozí Helvetica Segoe Georgia Times

Platforma HARTING MICA (což je zkratka pro Modular Industry Computing Architecture) byla vyvinuta s cílem snadno a hospodárně zaznamenávat, předzpracovávat a přenášet data do úložiště v průmyslových prostředích – tedy například na železnici nebo v sektoru zabývajícím se technologiemi pro budovy.

Ve své základní verzi je platforma MICA vybavena procesorem a modulem rozhraní obsahujícím kromě jiného rozhraní Power-Over-Ethernet (PoE). Digitální vstupy a výstupy jsou integrovány do modulu a umožňují zpracovávat digitální signály. Stávající základní funkce umožňuje uživatelům využít tento hardware k analýze dat prostřednictvím Ethernetu.

Modular industry computing architecture

Zkráceně MICA. MICA je vnímána jako otevřená platforma, a to s ohledem na software i na hardware. To znamená, že partnerské společnosti mohou samy snadno vyvíjet aplikační software, distribuovat jej v podobě tzv. softwarových kontejnerů, a tím splnit požadavky svých aplikací. Díky pestré škále základních kontejnerů je tento proces ještě mnohem jednodušší. K těmto kontejnerům lze podle předdefinovaných specifikací přidat funkce pro shromažďování a předzpracování dat.

mica partnerstvi 1
Hardware MICA je navíc možné přizpůsobit na míru konkrétní aplikaci. V současné době již řada partnerů vyvinula funkční moduly obsluhující a kontrolující aplikace, se kterými v průmyslovém prostředí obvykle bývají spojovány vysoké náklady. Partnerské moduly mají skutečně mnoho tváří a ke každému z nich jsou k dispozici projektová data - ať už se jedná o bezdrátový přenos dat v síti LoRa, komunikační bránu pro průmyslové aplikační sběrnice nebo zaznamenávání dat o spotřebě energie v budovách či průmyslovém prostředí.

V současné době jsou k dispozici následující funkční moduly:

 • MICA USB - Slouží k připojení USB zařízení a analýze dat přes platformu MICA.
 • MICA EtherCAT / Profinet / Ethernet IP - Používají se k převodu průmyslových sítí na Ethernet/TCP.
 • MICA Energy - Analyzuje zařízení na měření spotřeby energie přes Modbus/RTU a další rozhraní S0 pro aktivní měření a porovnávání údajů o spotřebě.
 • MICA Terminal - Slouží k připojení dotykových displejů používaných k přímé vizualizaci dat a správě aplikací.
 • MICA RFID - Rozhraní pro přímé připojení RFID antén a vyhodnocování dat přenášených přes RFID.
 • MICA Reader - Používá se k připojení USB kamer pro čtení 1D a2D kódů.
 • MICA Mobile - Využívá se k bezdrátové komunikaci přes LTE / Wi-Fi / BT LE.
 • MICA Wireless Sensor Networks - Slouží k připojení senzorů přes komunikační rozhraní Zigbee/Mesh.

I v tomto případě jsou všechna projektová data dostupná partnerům. Uživatelé mají na výběr nejen pestrou škálu funkčních modulů, ale mohou v rámci platformy MICA také předzpracovávat, převádět a integrovat složité analytické funkce.

Sít partnerů MICA

Síť MICA byla založena jako platforma pro výměnu informací a vytváření synergií. Nyní se může pochlubit již více než 40 partnerskými společnostmi. Na projektech se vzájemně podílejí specialisté na hardware, vývoj softwaru, cloudová řešení i poskytovatelé řešení na klíč. Několikrát do roka se konají události pro partnery, kde se probírají novinky okolo platformy MICA a diskutuje se o aktuálních tématech.

mica partnerstvi 2

Snadná implementace nových trendů

S otevřenou platformou je snadné sledovat trendy v průmyslovém sektoru, neboť každý partner může do vývoje libovolně začleňovat své vlastní nápady vyplývající z nových požadavků.
Partnerská síť se neustále rozrůstá a dozrávají také funkce platformy MICA. Průmysl vysílá jasný signál ohledně budoucích požadavků.
Díky robustnosti, kompaktnosti, modularitě a autonomii povede koncepce platformy MICA k přizpůsobování výrobních společností budoucnosti, a to dokonce i v případě, že budou i nadále používat také stroje, pro které je Průmysl 4.0 naprosto cizím pojmem.

Stručně

 • MICA - otevřená platforma pro hardware i software.
 • Nabízí moduly od různých partnerů.
 • Síť se neustále rozšiřuje, což přináší nové funkce.

Harting web logo

HARTING s.r.o.
Mlýnská 2, 160 00 Praha 6
Tel: +420 220 380 460
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.harting.cz
www.harting-mica.com

Aktuální číslo časopisu

elektroprumysl cz leden 2019 s

ElektroPrůmysl.cz, leden 2019

Číslo je tematicky zaměřené na Průmysl 4.0, Internet věcí a průmyslové komunikační sítě.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

Excelentní znalosti v oblasti decentralizaceZískejte cenné informace o cestě k inteligentnějšímu řešení automatizace.
VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
Nový katalog STEGO INOVACE Přinášející dokonalý teplotní management kdekoli na světě.
Revizní a provozní měřicí přístroje Prodej měřicí techniky a komponent pro rozvaděče, měřicích a testovacích přístrojů a zařízení pro kontrolu elektrické bezpečnosti.
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.