Pro Vaši bezpečnost skočíme do ohně!

Typografie
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Firma ZANDER Aachen je Vaším expertem pro bezpečnostně technická řešení výrobního průmyslu. Základním předpokladem je důkladná znalost požadavků vyplývajících z Evropských směrnic a harmonizovaných norem.

Směrodatné podmínky

Požadavky na zařízení se liší, jestliže se jedná o výrobní technologie nebo o strojní zařízení. V této souvislosti jsou pak v příslušných normách uvedeny požadavky, které výrobci musí dodržovat. Výrobcům tak vyvstává otázka, jaké hledisko bezpečnosti musí být bráno v úvahu.
Velkou výhodou bezpečnostní techniky Zander je, že má schválení konstrukčních typů od TÜV Rheinland pro obě oblasti, tzn. že všechny níže uvedené produkty splňují nejvyšší bezpečnostní požadavky PL e dle ČSN EN ISO 13849 nebo SILCL 3 dle ČSN EN 62061 a požadavky na elektrická zařízení pro kotle a pomocná zařízení v nepřetržitém provozu dle ČSN EN 50156-1 ed. 2, platné od roku 2015. Firma ZANDER nabízí pro tuto oblast celé spektrum produktů od bezpečného rozšíření kontaktů až po malé bezpečnostní řídicí jednotky s možností hierarchického mapování veškerých bezpečnostních požadavků.

bezpecnostni rele 2016 1

Bezpečnostní spojovací relé SK3D / Bezpečnostní relé SR3D

Bezpečnostní spojovací relé SK3D se optimálně hodí pro zesílení kontaktů, znásobení kontaktů a galvanické oddělení. Kromě toho umožňuje filtrování bezpečnostních polovodičových výstupů nadřazených bezpečnostních systémů. To vše s minimální náročností elektrického zapojení (úspora až 60 % ve srovnání se standardními bezpečnostními relé). Volitelně je k dispozici systém bezšroubového zapojení pomocí pružinových svorek. Bezpečnostní relé SR3D splňuje požadavky klasického zařízení pro nouzové zastavení s tou zvláštností, že je schváleno speciálně pro použití u kotlů a pomocných zařízení v nepřetržitém provozu. Velkou výhodou je, že je lze použít místo normativně předepsaných různých kombinací relé dle normy ČSN EN 50156-1 ed. 2, platné od roku 2015. To znamená velkou úsporu prostoru a nákladů. Oba produkty jsou dostupné pro ovládací napětí jak 24 V tak i 230 V.

Malá časová řídicí jednotka SCB

Bezpečnostní časová řídicí jednotka SCB umožňuje bezpečné zpožděné zapínání a vypínání v rámci řetězce procesní nebo topné technologie. Malá řídicí jednotka skýtá maximální možnosti diagnostiky včetně chybových hlášení, což minimalizuje náročné uvedení do provozu a provádění údržby. Dostupná jsou provedení jak s polovodičovými, tak reléovými výstupy. Bezkonkurenční vlastností je velká šířka rozsahu a přesné nastavení časového zpoždění. K dispozici jsou časové rozsahy od 0,1 do 99 s, min. nebo až 99 hod. To všechno s maximální přesností nastavení až 0,1 s pomocí otočného tlačítka v kombinaci s displejem LED.

bezpecnostni rele 2016 2

Bezpečnostní, individuálně konfigurovatelná malá řídicí jednotka TALOS®

Pokud je požadováno monitorování celého řetězce výrobního procesu s maximální možnou mírou diagnostiky, potom je TALOS® tou správnou volbou. 14 bezpečnostních vstupů, 3 bezpečnostní polovodičové výstupy a 6 signalizačních výstupů umožňují bezpečné monitorování celého výrobního řetězce.
TALOS® splňuje, stejně jako všechny představené produkty firmy ZANDER, požadavky normy na kotle a pomocná zařízení v nepřetržitém provozu podle ČSN EN 50156-1 ed. 2, platné od roku 2015 a současně maximální bezpečnostní požadavky PLe, kategorie 4 dle ČSN EN 13849-1 a SILCL 3 dle ČSN EN 62061. Firma ZANDER provede předběžnou konfiguraci řídicí jednotky podle individuálních požadavků zákazníka. To umožňuje realizovat tyto aplikace:

  • Použití s větším počtem různých časových zpoždění, např. signalizace blížícího se vypnutí
  • Provozy vyžadující kvitování s indikací stavu (výstražná kontrolka, signalizační světlo). Bez kvitace v nastaveném čase dojde k bezpečnému vypnutí.
  • TALOS® jako jednotka pro bezpečné opětovné zapnutí při výpadku elektrické sítě (proces se při obnovení spínacích stavů navrátí opět do pracovní pozice)
  • Bezpečné monitorování spouštění hořáků
  • Vizualizace a monitorování celého bezpečnostního řetězce.

To všechno při maximálním možném rozsahu diagnostiky. Kromě toho má základní jednotka TALOS® k dispozici reléový rozšiřující modul TE-OR3. Podrobnější informace k jednotlivým produktům naleznete na našich webových stránkách:

Zastoupení pro ČR a SR:

Szstemotronic logo
Hybešova 38, CZ - 602 00 Brno
Tel.: +420 538 707 111
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.systemotronic.cz

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz cervenec 2019s

ElektroPrůmysl.cz, srpen 2019

Číslo je zaměřené na PLC, řídicí systémy, operátorské panely, průmyslové a kolaborativní roboty.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
Turck Cloud - vzhůru do oblak! Se speciálním cloudovým systémem pro sběr, ukládání a zpracování produkčních dat pro potřeby monitorování různých úloh ve sféře průmyslového internetu věcí (IIoT) a Industry 4.0.
EATON TOUR 2019 - Inteligentní jištění a ovládání Konstruktéři, projektanti a elektrotechnici jste zváni zdarma na cyklus odborně-technických přednášek po celé ČR pod vedením špičkových odborníků zaměřených především na praktická řešení a ukázky.
Magnetizujeme svět. Vše okolo magnetů. Přesné součásti pro přední světové inovátory v oblasti osobních automobilů, užitkových vozidel a průmyslových aplikací.
Vyšší úroveň bezpečnosti – NKT instal CYKY Dca Inovovaný kabel s vylepšeným materiálem pláště, nešíří plamen, splňuje požární klasifikaci „Dca“.
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.