Ovládací terminály nejen do inteligentních instalací

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Společnost AutoCont IPC a.s. je zavedenou společností, která na trhu průmyslové IT techniky působí již od roku 1990. V našem portfoliu naleznete zejména speciální průmyslové počítače, počítače s displejem, průmyslové periferie a komponenty, prvky pro průmyslový ethernet, automatizaci a sběr dat a odolné notebooky a tablety.

A právě na portfolio počítačů s displejem se dnes podíváme detailněji, konkrétně na malé ovládací terminály vhodné do zástavby.

Tyto ovládací terminály jsou obvyklek dispozici v úhlopříčkách od 4“ do 12“. V nabídce máme samozřejmě i produkty s vyšší úhlopříčkou, jedná se ale již spíše o kategorii panelových počítačů a tou se dnes zabývat nebudeme.
Jsou to tedy právě malé rozměry, které dovolují těmto terminálům použití v místech, kde je kladen důraz na nenápadnost nebo kde není k dispozici dostatek prostoru. Mezi nejčastější způsoby využití těchto terminálů patří použití jako ovládací součást stroje, jako terminál pro odvádění výroby nebo použití v inteligentních domech či budovách, kde mohou terminály sloužit k pohodlnému a centralizovanému ovládání světel, vytápění, zabezpečení nebo např. k rezervaci a řízení přístupu do zasedacích místností ve firmách. Možnosti využití těchto terminálů jsou prakticky neomezené.
Jako nejvhodnější základní rozdělení se nabízí dělení podle použité architektury. Těmi jsou v našem případě architektury ARM (operační systém Android) a x86 (operační systém Windows a Linux). Terminály s operačním systémem Android jsou vhodné pro nasazení v aplikacích, kde nejsou kladeny velké nároky na výpočetní výkon a kde se hledí na co nejnižší pořizovací náklady. Pohání je ve většině případů dvoujádrové procesory ARM Cortex A9 i.MX6 s frekvencí 1 GHz. Oproti tomu terminály s operačními systémy Windows (7/8/10) a Linux jsou vybaveny úspornými ale přesto výkonnými čtyřjádrovými procesory Intel Celeron N2930 s frekvencí až 2.16 GHz. Vhodné jsou tedy pro náročnější aplikace. Představme si tedy konkrétní zástupce těchto kategorií.

terminaly 2018 2
Tím prvním je 7“ model W07FA3S. Jedná se o model vybavený procesorem ARM Cortex A9 i.MX6 a operačním systémem Android 6.0 Marshmallow. K dispozici je tento terminál i ve verzi s procesorem Intel Celeron N2930 a operačním systémem Microsoft Windows 10 IoT Enterprise. Mezi hlavní výhody tohoto terminálu patří:

  • elegantní design s True Flat displejem,
  • projekčně kapacitní dotyková obrazovka (podpora multitouch),
  • programovatelný RGB LED proužek pod displejem (volitelně),
  • RFID čtečka bezkontaktních karet (volitelně),
  • 2 Mpx přední kamera s mikrofonem (volitelně),
  • podpora napájení přes Ethernet (PoE),
  • voděodolné krytí IP65 z přední strany,
  • zcela pasivní provedení bez ventilátorů.

terminaly 2018 3

Druhým zástupcem v této kategorii je model W10IB3S s 10“ úhlopříčkou. Ten je standardně vybaven procesorem Intel Celeron N2930 a operačním systémem Microsoft Windows 10 IoT Enterprise, lze jej ale stejně jako předchozí model dodat i ve verzi s procesorem ARM Cortex A9 i.MX6 a operačním systémem Android. Klíčové výhody tohoto terminálu jsou pak podobné jako u předchozího modelu:

  • čistý design s True Flat displejem,
  • projekčně kapacitní dotyková obrazovka (podpora multitouch),
  • dva programovatelné RGB LED proužky po stranách terminálu (volitelně),
  • RFID čtečka bezkontaktních karet (volitelně),
  • 2 Mpx přední kamera s mikrofonem (volitelně),
  • podpora napájení přes Ethernet (PoE),
  • voděodolné krytí IP65 z přední strany,
  • zcela pasivní provedení bez ventilátorů.

U obou předchozích modelů je možnost vybavení programovatelným RGB LED proužkem, který si naši stávající zákazníci oblíbili a často jej využívají k doplňkové signalizaci různých stavů. Rovněž oba modely podporují technologii PoE, takže v případě zabudování do zdi k nim stačí přivést pouze jeden Ethernetový kabel a ušetřit tak náklady za elektroinstalaci.

terminaly 2018 4
Třetím vybraným zástupcem z kategorie těchto malých ovládacích terminálů je 4.3“ model W04FA3S. Jedná se o ekonomicky efektivní řešení pro projekty citlivé na cenu. Terminál je vybaven procesorem ARM Cortex A9 i.MX6 a operačním systémem Android 6.0. Samozřejmostí je voděodolné a prachutěsné krytí IP65 z přední strany.

Tito tři vybraní zástupci představují pouze zlomek z naší nabídky malých ovládacích terminálů. Máte-li zájem o více informací o těchto produktech nebo pro svůj projekt hledáte jiné vhodné řešení, kontaktujte nás s nezávaznou poptávkou.  

AutoCont IPC a.s.
Uhlířská 1064/3, 710 00 Ostrava
Tel.: +420 552 301 002
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.autocont-ipc.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, duben 2024

Číslo je zaměřené na kvalitu elektrické energie, energetiku, elektromobilitu a alternativní zdroje energie.

Zajímavé odkazy

Vyhrajte termokamery Hikmicro nebo multimetry Fluke! Odpovězte na jednoduchou otázku a vyhrajte grafický multimetr Fluke 289 nebo špičkovou termokameru Hikmicro B20. Vstupenku na Amper 2024 obdrží každý.
Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.
Schneider Electric | Vezměme to prakticky! EcoStruxure Power Design – NOVINKY | Nejširší nabídka 3f UPS na trhu |Spínací, jistící a ochranné přístroje | VN rozváděče bez plynu SF6 | EcoStruxure for eMobility – nabíjecí stanice | Jak jednoduše vybrat správný 3f zdroj UPS
Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.

Najdete nás na Facebooku