Ochrana proti vniknutí vody

Typografie
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Během zpracovávání a balení čerstvých potravin jako je maso nebo sýr je výrobní stroj opakovaně čištěn, aby byla zajištěna nejvyšší možná hygiena. A aby byla zajištěna řádná funkce senzoru a dlouhá životnost musí být zabráněno vniknutí vody do senzoru.

Senzor_omron

Prevence vniknutí vody do senzoru v často čištěném prostředí

Voda může vniknout dovnitř a poškodit senzor na místech, kde se spojují dva různé materiály, na konektoru nebo když materiál pouzdra či kabelu zestárne a zpuchří.
Výsledkem mohou být koroze elektronických součástek, zkrat nebo obecné poruchy vyžadující častou výměnu senzoru.

Výběr vhodných materiálů

Při navrhování senzoru s dlouhou provozní životností do hygienického prostředí je samozřejmě důležitý výběr vhodných materiálů. Rovněž důležité je zajistit, aby například materiály s různou teplotní roztažností nevytvářely mezery nebo pnutí.

Klíčovým požadavkem během výroby senzorů je sledování tolerance. Také výběr správné výrobní technologie může mít vliv, například plastové krycí čočky vyrobené technologií s minimálním vnitřním napětím materiálu poskytují výrazně delší životnost a chemickou odolnost ve srovnání se stejnými čočkami vyrobenými jiným způsobem.

Konektor – jedna z nejzásadnějších otázek

Spojení mezi konektorem a senzorem může být jedním z nejzásadnějších míst, kde lze snadno udělat chybu.

Pokud se nepoužije správný utahovací moment, spojení nemusí být pevné nebo naopak příliš pevné spojení může poškodit těsnění. Další často používané protiopatření je například použití maziva.

Nejspolehlivější řešení je používání senzorů s vestavěným kabelem, ale to neposkytuje požadovanou flexibilitu k zajištění snadné výměny senzorů.

Použití spojení pomocí krátkého kabelu s konektorem M12 kombinuje flexibilitu konektorové verze s možností umístit spojení v méně exponované oblasti.

Kromě toho mechanismus konektoru XS5 Twist&Click vždy zajišťuje ideální utahovací moment pro nejvyšší ochranu.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz cervenec 2019s

ElektroPrůmysl.cz, září 2019

Číslo je zaměřené na elektrické pohony, měniče frekvence, řízení polohy a pohybu.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

ProfCom, s.r.o. (Professional Component Services) Autorizované zastoupení a distribuce produktů průmyslové automatizace značky Delta pro ČR a SR.
EATON TOUR 2019 - Inteligentní jištění a ovládání Konstruktéři, projektanti a elektrotechnici jste zváni zdarma na cyklus odborně-technických přednášek po celé ČR pod vedením špičkových odborníků zaměřených především na praktická řešení a ukázky.
Vyšší úroveň bezpečnosti – NKT instal CYKY Dca Inovovaný kabel s vylepšeným materiálem pláště, nešíří plamen, splňuje požární klasifikaci „Dca“.
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.