Novinky v oblasti průmyslových počítačů a HMI

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Výchozí Helvetica Segoe Georgia Times

Společnost Phoenix Contact rozšířila stávající sortiment svých zařízení o nové produkty, které jsou určeny do oblasti průmyslové automatizace. Což uvítají především projektanti, neboť tak získávají další možnosti výběru vhodných zařízení.

Nové velikosti displeje jednotek HMI Visu+

Společnost Phoenix Contact rozšiřuje stávající sortiment zařízení s rozhraním HMI pro vizualizační software Visu+ o další čtyři varianty displeje. Nové velikosti displeje 4,3", 9", 12" a 15,4" nabízejí systémovým projektantům ještě větší výběr.
Jednotky HMI jsou vybaveny nejnovějšími procesory ARM Cortex-A8. Vyšší výkon procesoru přináší uživateli zrychlení aktualizace obrazu a doby odezvy, a to až o deset procent. To znamená, že vizualizace vytvořené pomocí softwaru Visu+ běží ještě plynuleji. Lze vytvářet podrobná a komplexní operační a monitorovací rozhraní a intuitivně navrhovat přístup ke strojům a systémům. Dostatečné zdroje pro složité vizualizace poskytuje paměťový flash disk s kapacitou úložiště 1 GB a paměť RAM o velikosti 512 MB.
Zařízení s rozhraním HMI jsou vybavena širokou škálou ovladačů a proto je lze připojit také k systémům jiných výrobců. Mobilní aplikace Visu+ pak umožňuje stálý přístup k HMI a tím i k systému prostřednictvím mobilního terminálu. Díky integrovanému bzučáku s hlasitostí až 85 dB odpadá potřeba používat externí signální zařízení.

novinky pc 2016 1

Pokročilé volby konfigurace panelových počítačů série Embeddedline

Společnost Phoenix Contact vybavuje panelové počítače Embeddedline novými funkcemi, díky kterým budou nabízet ještě větší míru flexibility. Uživatelé si nyní mohou vybrat mezi čtyřjádrovým procesorem Intel® Atom™ E3845 a dvoujádrovým procesorem E3827, který pokrývá vyšší teplotní rozsah. Průmyslový počítač může být vybaven také odolným 2,5" diskem SSD s kapacitou úložiště 240 GB. V případě požadavku na standardní operační systém lze používat systém Windows 7 Professional.
Zařízení v sérii Embeddedline vybavená krytím IP65 (z čelní strany), technologií podsvícení LED, vícedotykovým ovládáním a displeji s velikostí od 7" do 18,5" nabízejí kombinaci atraktivního designu s výkonnou technologií. Jsou vybavena výkonnými procesory série Intel© Atom E3800 (Baytrail) a grafickou kartou Intel© HD Graphics, díky čemuž jsou obzvlášť vhodná pro úlohy vizualizace procesů. Nízká spotřeba elektrické energie a bezventilátorová konstrukce zajišťuje energeticky úsporný a trvalý provoz se snadnou údržbou a monitorováním.

novinky pc 2016 2

Skříňové a panelové počítače s nejnovějšími procesory

Skříňové a panelové počítače série Valueline jsou vybaveny nejnovější generací procesorů Intel® Celeron™ a Core™ i3. Panelové počítače s odolnou dotykovou vrstvou jsou dostupné s velikostí displeje od 12 do 24 palců a ve formátu 4:3 nebo 16:9.
Průmyslové počítače lze vzhledem ke stejným rozměrům konstrukce snadno integrovat do stávajících systémů. Kromě výhod, které nabízí tato produktová řada, je díky bezventilátorové konstrukci vhodné pro průmyslové použití dosaženo také vysoké dostupnosti systému. Přístup ke všem důležitým komponentám umožňuje velmi snadnou uživatelskou údržbu panelových počítačů. Volitelné připojení USB na čelní straně zajišťuje snadné spuštění.
Průmyslové počítače nabízejí mnoho možností konfigurace. Díky kombinaci osvědčené konstrukce a nejmodernější technologie jsou vhodné pro aplikace vizualizace, měření i řízení.

novinky pc 2016 3

Úvod do vizualizace pomocí Visu+ Express a HMI

Dokument „První kroky s Visu+ Express a HMI“ od společnosti Phoenix Contact seznamuje nové uživatele s vizualizačním softwarem Visu+ a ukazuje základní principy vzájemné komunikace mezi HMI, ovladačem a vývojovým prostředím.
Dokument provádí uživatele jednotlivými kroky až do dokončení projektu vizualizace. K těmto krokům patří vytvoření nového projektu ve Visu+, navržení uživatelského rozhraní naimportováním proměnných z ovladače prostřednictvím OPC a propojení s objekty aplikace Visu+. Na závěr příručka uživateli ukáže, jak přenést dokončený projekt do HMI a jak odtud obsluhovat aplikaci Visu+.
Použití dokumentu nevyžaduje žádné předchozí znalosti. Úvod je strukturován tak, aby bylo dosaženo rychle viditelných výsledků, a aby mohl uživatel z interakce.

novinky pc 2016 4

Panelový počítač IP65 s procesorem nové generace

Společnost Phoenix Contact začíná v řadě panelových počítačů VMT 7000 s okamžitou platností používat novou generaci procesorů Intel® Atom™ řady E3800. Panelové počítače jsou vybaveny kombinací vysoce integrované čipové sady a energeticky úsporného procesoru Intel® Atom™ E3827 1,75 GHz.
Nižší spotřeba elektrické energie má také vliv na množství odpadního tepla, což znamená, že konstrukce panelového počítače nepotřebuje žádný ventilátor. Uživatel má k dispozici plnohodnotný průmyslový počítač s dotykovým displejem vhodným pro průmyslové použití a všechna relevantní rozhraní. Zařízení lze používat několik let jako energeticky úsporné rozhraní operátora v blízkosti strojního zařízení i v nepříznivých průmyslových podmínkách.
Panelové počítače se vyznačují elegantními pouzdry vyrobenými z odolného hliníku litého pod tlakem. Díky prachotěsnému a vodotěsnému pouzdru se stupněm krytí IP65 po všech stranách jsou počítače odolné vůči povětrnostním vlivům a nepropouštějí vlhkost. Kromě toho lze tato zařízení používat i v extrémních teplotách od -20 °C do +55 °C, což umožňuje jejich využití například v jeřábech nebo vozidlech s vidlicovým nakladačem.

novinky pc 2016 5

PHOENIX CONTACT, s.r.o.
Dornych 47, 617 00 Brno
Česká republika
Tel.: +420 542 213 401
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.phoenixcontact.cz

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz unor 2019 S

ElektroPrůmysl.cz, únor 2019

Číslo je zaměřené na osvětlovací techniku, software v automatizační technice, elektrotechnice a energetice.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

Vyšší úroveň bezpečnosti s NKT instal CYKY Dca Inovovaný kabel s vylepšeným materiálem pláště, nešíří plamen, splňuje požární klasifikaci „Dca“.
Odborné semináře OEZ 2019 Registrujte se zdarma. Opravy a rekonstrukce rozvaděčů nn, správná volba proudových chráničů, selektivita jištění v programu Sichr.
VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
Turck Cloud - vzhůru do oblak! Se speciálním cloudovým systémem pro sběr, ukládání a zpracování produkčních dat pro potřeby monitorování různých úloh ve sféře průmyslového internetu věcí (IIoT) a Industry 4.0.
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.