Modulární mini počítač ITG-100 pro integraci do výrobních procesů

Typografie
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Společnost ELVAC a.s. přináší na český trh nový, ultra kompaktní, rozšiřitelný počítač ITG-100, určený pro aplikace pro sběr dat v prostředí inteligentních výrobních závodů s důrazem na spolehlivost v provozu 24 hodin denně 7 dní v týdnu.

Novinka pochází z dílny inovativního výrobce firmy IEI Integration a má všechny předpoklady pro nasazení ve výrobní automatizaci, v oblasti automotive nebo při integraci do vozidel, a to díky své odolnosti na otřesy a vibrace.
ITG-100 je minimalistický vestavný počítač s odolnou hliníkovou konstrukcí opatřenou pasivním chladičem, který vyplňuje celou horní stranu šasi. Systém ITG-100 se může pochlubit škálovatelným výpočetním výkonem dvou jádrového procesoru Intel® Atom™ x5-E3930 s architekturou Apollo Lake a integrovaným grafickým procesorem Intel® HD Graphics 500. Procesor nabízí dostatek výkonu pro pohotové zpracování dat, a to při velmi malé spotřebě energie (TDP 6,5 W).

mini pc ITG 100 1
Navzdory malým rozměrům je počítač vybaven dostatečným množství rozhraním vstupů a výstupů, jako jsou 2x Gigabit Intel LAN pro vysokorychlostní síťovou komunikaci (včetně funkcí WoL a PXE), 2x USB 3.0 a grafickým výstupem pro připojení displeje přes VGA. Sériové komunikační rozhraní typu RS-232, RS-422 a RS-485 je řešeno přes porty DB-9 a RJ45. Prostřednictvím volitelného vybavení 4 digitálních vstupů a výstupů (I/O) zajistíme propojení se snímači a regulátory.
Počítač je možné volitelně rozšířit o přídavný komunikační modul nabízející dalších rozhraní vstupů a výstupů, konkrétně dva porty RS-232 a další dva vstupy USB 2.0. Volitelně jde systém rozšířit i o modul pro ukládání dat na SSD.
Možnosti rozšíření dále pokračují možností rozšíření o Mini PCIe modul s integrovaným 3G/4G modemem pro přístup do sítě WWAN a o A-key modul do slotu M.2 pro bezdrátovou komunikaci v sítích Wi-Fi.

mini pc ITG 100 2
Úložný prostor pro data je v počítači standardně řešen pamětí eMMC 5.0 s kapacitou až 32 GB, kterou lze rozšířit o výše zmíněný modul pro SSD či HDD disk. Systém je dodáván s předinstalovaným paměťovým modulem 2 GB DDR3 SO-DIMM, rozšiřitelným až do kapacity 8 GB.
Počítač ITG-100 byl navržen pro provoz v prostředí s rozšířeným rozsahem pracovních teplot -20 až 60°C (při použití SSD) a je vyroben a sestaven tak, aby mohl podat maximální výkon při extrémních okolních podmínkách. Pasivní chlazení systému současně s nízkou spotřebu energie, zaručuje spolehlivost a dlouhou životnost systému. Napájení počítače je zprostředkováno přes terminál blok s výstupním napětím 12V DC.
Na závěr je důležité zdůraznit, že se jedná o bez-ventilátorové řešení, které obsahuje komponenty nejvyššího průmyslového standardu. Nejsou zde přítomny mechanické pohyblivé součástky, žádné výměnné baterie, větráky, ani ventilační otvory.
Díky souladu se standardem MIL-STD-810G 514.6C-1 pro vibrace, je vestavný počítač ITG-100 vhodný pro použití ve vozidlech. Systém je připraven pro montáž na DIN lištu.

mini pc ITG 100 3
Více podrobnějších informací o vestavných počítačích IEI, získáte na stránkách společnosti ELVAC a.s. (www.elvac.eu), která je distributorem výrobce IEI Integration na českém trhu a disponuje technickým zázemím a zkušenostmi, které těmto výrobkům vdechují život. Současně nabízí široké portfolio průmyslových počítačů a komponent na míru vašemu stroji nebo aplikaci a to vše s rozšířenou zárukou až na 5 let.

ELVAC a.s.
Hasičská 53, 700 30 Ostrava
Tel.: +420 597 407 320
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.elvac.eu

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz brezen 2019 s

ElektroPrůmysl.cz, březen 2019

Číslo je zaměřené na elektroinstalační techniku, elektrozařízení pro prostředí s nebezpečím výbuchu a mnoho dalšího.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

Excelentní znalosti v oblasti decentralizaceZískejte cenné informace o cestě k inteligentnějšímu řešení automatizace.
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
Turck Cloud - vzhůru do oblak! Se speciálním cloudovým systémem pro sběr, ukládání a zpracování produkčních dat pro potřeby monitorování různých úloh ve sféře průmyslového internetu věcí (IIoT) a Industry 4.0.
Vyšší úroveň bezpečnosti s NKT instal CYKY Dca Inovovaný kabel s vylepšeným materiálem pláště, nešíří plamen, splňuje požární klasifikaci „Dca“.
VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.