Modulární mini počítač ITG-100 pro integraci do výrobních procesů

Typografie
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Společnost ELVAC a.s. přináší na český trh nový, ultra kompaktní, rozšiřitelný počítač ITG-100, určený pro aplikace pro sběr dat v prostředí inteligentních výrobních závodů s důrazem na spolehlivost v provozu 24 hodin denně 7 dní v týdnu.

Novinka pochází z dílny inovativního výrobce firmy IEI Integration a má všechny předpoklady pro nasazení ve výrobní automatizaci, v oblasti automotive nebo při integraci do vozidel, a to díky své odolnosti na otřesy a vibrace.
ITG-100 je minimalistický vestavný počítač s odolnou hliníkovou konstrukcí opatřenou pasivním chladičem, který vyplňuje celou horní stranu šasi. Systém ITG-100 se může pochlubit škálovatelným výpočetním výkonem dvou jádrového procesoru Intel® Atom™ x5-E3930 s architekturou Apollo Lake a integrovaným grafickým procesorem Intel® HD Graphics 500. Procesor nabízí dostatek výkonu pro pohotové zpracování dat, a to při velmi malé spotřebě energie (TDP 6,5 W).

mini pc ITG 100 1
Navzdory malým rozměrům je počítač vybaven dostatečným množství rozhraním vstupů a výstupů, jako jsou 2x Gigabit Intel LAN pro vysokorychlostní síťovou komunikaci (včetně funkcí WoL a PXE), 2x USB 3.0 a grafickým výstupem pro připojení displeje přes VGA. Sériové komunikační rozhraní typu RS-232, RS-422 a RS-485 je řešeno přes porty DB-9 a RJ45. Prostřednictvím volitelného vybavení 4 digitálních vstupů a výstupů (I/O) zajistíme propojení se snímači a regulátory.
Počítač je možné volitelně rozšířit o přídavný komunikační modul nabízející dalších rozhraní vstupů a výstupů, konkrétně dva porty RS-232 a další dva vstupy USB 2.0. Volitelně jde systém rozšířit i o modul pro ukládání dat na SSD.
Možnosti rozšíření dále pokračují možností rozšíření o Mini PCIe modul s integrovaným 3G/4G modemem pro přístup do sítě WWAN a o A-key modul do slotu M.2 pro bezdrátovou komunikaci v sítích Wi-Fi.

mini pc ITG 100 2
Úložný prostor pro data je v počítači standardně řešen pamětí eMMC 5.0 s kapacitou až 32 GB, kterou lze rozšířit o výše zmíněný modul pro SSD či HDD disk. Systém je dodáván s předinstalovaným paměťovým modulem 2 GB DDR3 SO-DIMM, rozšiřitelným až do kapacity 8 GB.
Počítač ITG-100 byl navržen pro provoz v prostředí s rozšířeným rozsahem pracovních teplot -20 až 60°C (při použití SSD) a je vyroben a sestaven tak, aby mohl podat maximální výkon při extrémních okolních podmínkách. Pasivní chlazení systému současně s nízkou spotřebu energie, zaručuje spolehlivost a dlouhou životnost systému. Napájení počítače je zprostředkováno přes terminál blok s výstupním napětím 12V DC.
Na závěr je důležité zdůraznit, že se jedná o bez-ventilátorové řešení, které obsahuje komponenty nejvyššího průmyslového standardu. Nejsou zde přítomny mechanické pohyblivé součástky, žádné výměnné baterie, větráky, ani ventilační otvory.
Díky souladu se standardem MIL-STD-810G 514.6C-1 pro vibrace, je vestavný počítač ITG-100 vhodný pro použití ve vozidlech. Systém je připraven pro montáž na DIN lištu.

mini pc ITG 100 3
Více podrobnějších informací o vestavných počítačích IEI, získáte na stránkách společnosti ELVAC a.s. (www.elvac.eu), která je distributorem výrobce IEI Integration na českém trhu a disponuje technickým zázemím a zkušenostmi, které těmto výrobkům vdechují život. Současně nabízí široké portfolio průmyslových počítačů a komponent na míru vašemu stroji nebo aplikaci a to vše s rozšířenou zárukou až na 5 let.

ELVAC a.s.
Hasičská 53, 700 30 Ostrava
Tel.: +420 597 407 320
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.elvac.eu

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz cerven 2019 CL

ElektroPrůmysl.cz, červen 2019

Číslo je zaměřené na identifikační systémy a průmyslové značení, trafostanice a transformátory.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
Excelentní znalosti v oblasti decentralizaceZískejte cenné informace o cestě k inteligentnějšímu řešení automatizace.
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
Vyšší úroveň bezpečnosti – NKT instal CYKY Dca Inovovaný kabel s vylepšeným materiálem pláště, nešíří plamen, splňuje požární klasifikaci „Dca“.
Nová řada svítidel VARIOLINE Poskytuje výjimečné LED osvětlení v rozváděčích v jejich plné hloubce a výšce.
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.