Krok do světa „Průmyslu 4.0“ s UniStream a MQTT

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Výchozí Helvetica Segoe Georgia Times

Nejnovější inovace společnosti Unitronics jsou vaším vstupním bodem do světa „Průmyslu 4.0“. Společnost Unitronics, která je lídrem ve světě programovatelných kontrolérů, představuje funkcionalitu MQTT ve své nejnovější verzi oceňované řady PLC+HMI UniStream.


Je to jednoduché a snadné, MQTT (Message Queuing Telemetry Transport) běží přes protokol TCP/IP na základě struktury publish-subscribe.
UniStream podporuje službu MQTT jako „klienta“, který může oboje - publikovat i přijímat zprávy.

Co vše nyní UniStream podporuje:

  • Publikuje data na definovaného Zprostředkovatele (Broker) podle konfigurovaných Témat (Topic). Téma může být například Stroj; zprávy mohou obsahovat aplikační data, jako je teplota nebo tlak. UniStream může publikovat pravidelně podle časového období nastaveného v konfiguraci nebo periodicky, případně na základě určité události.
  • Přijímá data z definovaného Zprostředkovatele na definované Téma, pro které je UniStream nastaven jako příjemce.

UniStream MQTT 1

Čelem k „Průmyslu 4.0“

Kromě funkcionality MQTT podporují programovatelné kontroléry řady UniStream celou řadu komunikačních kanálů a protokolů, které poskytují připojení, jež jsou vyžadovaná v Průmyslu 4.0, včetně SQL, vestavěného webového serveru umožňujícího přístup ke kontroléru přes libovolný prohlížeč a další.

UniStream MQTT 2

Více o řadě UniStream

Bohatá nabídka funkcí podporovaných řadou UniStream zahrnuje:
Automatické ladění PID, sběr historických dat, datové tabulky a receptury, vzorkování dat zobrazované prostřednictvím vestavěných trendů a měřidel, alarmy, víceúrovňová hesla, vícejazyčnou podporu zahrnující i asijské jazyky, komunikaci s jakýmkoli zařízením přes rozhraní CANopen, CAN Layer2, MODBUS, Ethernet/IP a mnoho dalších.
All-in-One programovací software UniLogic zjednodušuje tvorbu aplikace a snižuje dobu potřebnou k programování. Vestavěné paradigma návrhu a opětovného použití umožňuje vytvářet funkce pro Ladder a také funkce vytvářené s použitím jazyka „C“, umožňuje tvorbu obrazovek HMI a tvorbu webových stránek ve více jazycích. Toto vše lze ukládat do knihovny, aby to bylo možno znovu použít v jiných projektech.
Další výhodou pro OEM výrobce i pro systémového integrátora je standardní politika péče o zákazníky společnosti Unitronics - žádné skryté náklady, žádné licenční poplatky nebo následné platby. Veškerý software, nástroje a podpora - včetně členství ve fóru Společenství Unitronics (Unitronics’ Community Forum) - jsou poskytovány bez jakéhokoliv poplatku.

UniStream MQTT 3
Unitronics tak vystupuje jako leader na trhu. Jako mezinárodní společnost s téměř třicetiletou zkušeností a více než 1 miliónem instalací získala společnost Unitronics úctu a obdiv průmyslových odborníků a zákazníků po celém světě. Unitronics je vaší jasnou volbou pro inovace, kvalitu a servis. Mezi jejími oceněními jsou:

  • Control – Engineer’s Choice award: vítěz každý rok v období 2013-2017
  • Frost & Sullivan Best Practices Awards 2016: Product Line Strategy Leadership Award
  • Golden Mousetrap –Automation & Control – Controllers, vítěz za rok 2016

SCHMACHTL CZ spol. s r.o.
Vídeňská 185, 252 50 Vestec
Tel.: +420 244 001 500
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.schmachtl.cz

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz listopad 2018 S

ElektroPrůmysl.cz, listopad 2018

Číslo je tematicky zaměřené na zdroje, zálohování, měření a regulaci elektrické energie.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

Nová norma pro požární klasifikaci kabelů Jste připraveni na nový standard? Nová norma EN 50575 se vztahuje na silové, telekomunikační a sdělovací kabely pro trvalé instalace v budovách.
Novinka - ALMEMO 710! Univerzální přístroj pro měření všech fyzikálních, chemických a elektrických veličin. Možnost i vícekanálového měření se záznamem hodnot včetně zpracování dat v PC. Jednoduchá obsluha a automatické nastavení.
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
Excelentní znalosti v oblasti decentralizaceZískejte cenné informace o cestě k inteligentnějšímu řešení automatizace.
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.