Jednodeskový počítač UPS-P4-A10-08128 firmy AAEON

Typografie
 • Smaller Small Medium Big Bigger
 • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Jednodeskové počítače firmy AAEON (včetně UPS-P4-A10-08128) jsou nezbytným prvkem aplikací vyžadujících účinné a kompaktní zařízení s architekturou x86 jiné než průmyslový počítač.

Oblast použití

Jednotka UPS-P4-A10-08128 si dobře radí v pokročilých systémech, všude tam, kde je potřebný velký výpočetní výkon nabízený zařízením s nevelkými rozměry. Takové nároky jsou stále častěji vyžadovány aplikacemi ze segmentu průmyslové automatizace. Rovněž zařízení Internetu věcí (IoT), která nejsou koncovými uzly, jako např. řídící tok dat a zajišťující jejich konverzi síťové brány (gateway), se stavějí s využitím jednodeskových počítačů. Počítač UPS-P4-A10-08128 (Up Square, UP2) se v této roli dobře osvědčí. Další oblastí jeho použití se stávají aplikace spojené s analýzou a zpracováním obrazu v reálném čase. Jednodeskový počítač UP2 může spolupracovat s kartou mPCI-e, obsahující obvod, který je prvkem neuronové sítě (např. grafický procesor Intel® Movidius® MyriadTM). V takové situaci jeho výpočetní výkon značně roste a umožňuje analýzu a zpracování dat bezprostředně v okrajových uzlech sítě (edge computing). Díky tomu se zkracuje doba zpracování a náklady spojené s přenosem dat a obsluhou a pronájmem výpočetních center jsou minimalizovány. Tak se jednodeskový počítač stává klíčovou částí systému detekce předmětů (např. výrobků určité značky v prodejním automatu nebo registračních značek aut vjíždějících na hlídané parkoviště), identifikace osob (např. pohlaví a věku osob navštěvujících obchod v dané denní době). Konečně se pak může stát řídicí jednotkou v autonomním vozidle, kde analyzuje a zpracovává obraz z kamer. Počet použití je omezen pouze nápaditostí konstruktéra.

AAEON 1
Jednodeskové počítače se často používají v malosériové výrobě, tam, kde je požadováno zkrácení doby vývoje do okamžiku uvedení výrobku na trh. Díky podpoře operačních systémů Linux a Windows se tvorba elektronických zařízení stává snazší pro programátory, kteří mají k dispozici velký počet knihoven a ovladačů přítomných v samotném operačním systému, nemusejí se nořit do problematiky hardwarové vrstvy zařízení.

Přednosti

Důležitou předností jednodeskového počítače jsou jeho nevelké rozměry, což se projeví ve velikosti koncového zařízení.
Počítač UPS-P4-A10-08128 pracuje v širokém rozsahu teplot a permanentní a operační paměti v podobě integrovaných obvodů jsou odolné vůči otřesům a vibracím.
Důležitou předností je rovněž nevelký příkon. To se projeví nejen v menších nárocích na energii, ale také v delší životnosti a spolehlivosti.
Díky interfejsům instalovaným na plošném spoji je možná výměna dat s externími zařízeními.
Jednodeskový počítač UPS-P4-A10-08128 firmy AAEON bude dostupný minimálně do roku 2024. Zařízení má certifikát CE/FCC Class A.

AAEON 2

Technické parametry

 • čtyřjádrový procesor x86-64 Intel® Pentium™ N4200 s taktováním 2,5 GHz,
 • vestavěných 8 GB paměti RAM a 128 GB paměti Flash,
 • grafická karta Intel® Gen 9 HD s podporou kódování videa ve formátech HEVC4, H.264, VP8, s rozlišením 4K,
 • vestavěný obvod Altera MAX10 FPGA,
 • napájení DC 5V@6A,
 • pracovní teplota 0-60 °C,
 • hmotnost 0,26 kg,
 • rozměry 85,6x90 mm,

Obsluhované interfejsy a druhy konektorů UP2 obsluhuje komunikační interfejsy:

 • Ethernet x2,
 • GPIO,
 • MIPI-CSI2,
 • USB 2.0,
 • USB 3.0,
 • eDP.

Je vybaven rozšiřujícím konektorem ve standardu 40 kolíků (kompatibilní s Raspberry PI), DP 1.2, HDMI 1.4, RJ45 magneticky stíněné x2, SATA, USB A x3, USB B micro a mPCI-e.

TME Czech Republic, s.r.o.
Slévárenská 406/17, 709 00 Ostrava
Tel.: +420 59 66 33 105
Fax: +420 59 66 33 104
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.tme.eu

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz cervenec 2019s

ElektroPrůmysl.cz, září 2019

Číslo je zaměřené na elektrické pohony, měniče frekvence, řízení polohy a pohybu.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

EATON TOUR 2019 - Inteligentní jištění a ovládání Konstruktéři, projektanti a elektrotechnici jste zváni zdarma na cyklus odborně-technických přednášek po celé ČR pod vedením špičkových odborníků zaměřených především na praktická řešení a ukázky.
VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
ProfCom, s.r.o. (Professional Component Services) Autorizované zastoupení a distribuce produktů průmyslové automatizace značky Delta pro ČR a SR.
Vyšší úroveň bezpečnosti – NKT instal CYKY Dca Inovovaný kabel s vylepšeným materiálem pláště, nešíří plamen, splňuje požární klasifikaci „Dca“.
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.