Jednodeskový počítač UPS-P4-A10-08128 firmy AAEON

Typografie
 • Smaller Small Medium Big Bigger
 • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Jednodeskové počítače firmy AAEON (včetně UPS-P4-A10-08128) jsou nezbytným prvkem aplikací vyžadujících účinné a kompaktní zařízení s architekturou x86 jiné než průmyslový počítač.

Oblast použití

Jednotka UPS-P4-A10-08128 si dobře radí v pokročilých systémech, všude tam, kde je potřebný velký výpočetní výkon nabízený zařízením s nevelkými rozměry. Takové nároky jsou stále častěji vyžadovány aplikacemi ze segmentu průmyslové automatizace. Rovněž zařízení Internetu věcí (IoT), která nejsou koncovými uzly, jako např. řídící tok dat a zajišťující jejich konverzi síťové brány (gateway), se stavějí s využitím jednodeskových počítačů. Počítač UPS-P4-A10-08128 (Up Square, UP2) se v této roli dobře osvědčí. Další oblastí jeho použití se stávají aplikace spojené s analýzou a zpracováním obrazu v reálném čase. Jednodeskový počítač UP2 může spolupracovat s kartou mPCI-e, obsahující obvod, který je prvkem neuronové sítě (např. grafický procesor Intel® Movidius® MyriadTM). V takové situaci jeho výpočetní výkon značně roste a umožňuje analýzu a zpracování dat bezprostředně v okrajových uzlech sítě (edge computing). Díky tomu se zkracuje doba zpracování a náklady spojené s přenosem dat a obsluhou a pronájmem výpočetních center jsou minimalizovány. Tak se jednodeskový počítač stává klíčovou částí systému detekce předmětů (např. výrobků určité značky v prodejním automatu nebo registračních značek aut vjíždějících na hlídané parkoviště), identifikace osob (např. pohlaví a věku osob navštěvujících obchod v dané denní době). Konečně se pak může stát řídicí jednotkou v autonomním vozidle, kde analyzuje a zpracovává obraz z kamer. Počet použití je omezen pouze nápaditostí konstruktéra.

AAEON 1
Jednodeskové počítače se často používají v malosériové výrobě, tam, kde je požadováno zkrácení doby vývoje do okamžiku uvedení výrobku na trh. Díky podpoře operačních systémů Linux a Windows se tvorba elektronických zařízení stává snazší pro programátory, kteří mají k dispozici velký počet knihoven a ovladačů přítomných v samotném operačním systému, nemusejí se nořit do problematiky hardwarové vrstvy zařízení.

Přednosti

Důležitou předností jednodeskového počítače jsou jeho nevelké rozměry, což se projeví ve velikosti koncového zařízení.
Počítač UPS-P4-A10-08128 pracuje v širokém rozsahu teplot a permanentní a operační paměti v podobě integrovaných obvodů jsou odolné vůči otřesům a vibracím.
Důležitou předností je rovněž nevelký příkon. To se projeví nejen v menších nárocích na energii, ale také v delší životnosti a spolehlivosti.
Díky interfejsům instalovaným na plošném spoji je možná výměna dat s externími zařízeními.
Jednodeskový počítač UPS-P4-A10-08128 firmy AAEON bude dostupný minimálně do roku 2024. Zařízení má certifikát CE/FCC Class A.

AAEON 2

Technické parametry

 • čtyřjádrový procesor x86-64 Intel® Pentium™ N4200 s taktováním 2,5 GHz,
 • vestavěných 8 GB paměti RAM a 128 GB paměti Flash,
 • grafická karta Intel® Gen 9 HD s podporou kódování videa ve formátech HEVC4, H.264, VP8, s rozlišením 4K,
 • vestavěný obvod Altera MAX10 FPGA,
 • napájení DC 5V@6A,
 • pracovní teplota 0-60 °C,
 • hmotnost 0,26 kg,
 • rozměry 85,6x90 mm,

Obsluhované interfejsy a druhy konektorů UP2 obsluhuje komunikační interfejsy:

 • Ethernet x2,
 • GPIO,
 • MIPI-CSI2,
 • USB 2.0,
 • USB 3.0,
 • eDP.

Je vybaven rozšiřujícím konektorem ve standardu 40 kolíků (kompatibilní s Raspberry PI), DP 1.2, HDMI 1.4, RJ45 magneticky stíněné x2, SATA, USB A x3, USB B micro a mPCI-e.

TME Czech Republic, s.r.o.
Slévárenská 406/17, 709 00 Ostrava
Tel.: +420 59 66 33 105
Fax: +420 59 66 33 104
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.tme.eu

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz kveten 2019 s

ElektroPrůmysl.cz, květen 2019

Číslo je zaměřené na kabely, vodiče, kabelové žlaby, rošty, lávky a žebříky, svorky a konektory.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

Vyšší úroveň bezpečnosti – NKT instal CYKY Dca Inovovaný kabel s vylepšeným materiálem pláště, nešíří plamen, splňuje požární klasifikaci „Dca“.
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
IT chlazení - řešení od firmy Rittal Koncepce chlazení společnosti Rittal nabízí řešení pro širokou škálu aplikací – od chlazení jednotlivých rozváděčů až po celá datová centra.
Excelentní znalosti v oblasti decentralizaceZískejte cenné informace o cestě k inteligentnějšímu řešení automatizace.
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.