Inteligentní systémy pro Machine Vision ke snížení investičních a výrobních nákladů

Typografie
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Cena a kvalita jsou důležité faktory, které ovlivňují nákupní rozhodování. Pro výrobce potravin, kteří často pracují s malými zisky to může znamenat balancování na hranici zisku. Jeden způsob, jak toto dilema vyřešit je sledovat produkci potravin s použitím kompaktních systémů vidění.

Ty mohou výrazně snížit investiční a výrobní náklady.

festo_1

Kombinace měničů, čidel a různých pohonů často vedou k velmi komplikovaným a nákladným systémům, které tvoří velké požadavky na operátory výroby. Kompaktní kamerový systém SBOC-Q na straně druhé poskytuje příklad toho, jak sledováním lze jednoduše dosáhnout 100% kvality za přijatelnou cenu.

Limit na hamburgery

Jeden ze světově nejoblíbenějším produktů rychlého občerstvení je hamburger, denně ho sní milióny lidí. Proto je pochopitelné, že jejich výroba je vysoce automatizovaná. Nejde jen o kvalitu masa, ale i o jeho velikost. Např. jeden z chilských výrobců nenechává nic na náhodě a používá systém strojového vidění pro sledování průměrů vyráběných hamburgerů. Tento oblíbený produkt fast foodů se nesmí odchýlit od kruhového tvaru o více než 10 mm v obou směrech. V případě vychýlení dojde k odstranění hamburgeru z dalšího procesu výroby.

festo_2_3

Dohled nad sušenky

Jeden z největších výrobců v Argentině produkuje různé typy potravin a nápojů včetně sušenek. Na konci výrobního procesu jsou sušenky s dokonalou čokoládovou polevou. Jakýkoli jiný výsledek, např. rozbité nebo zdeformované sušenky, neúplná poleva vede k vyřazení sušenky. Kompaktní kamerový systém SBOI-Q a optoelektronický senzor SOQG-RTD zajišťují bezproblémové sledování celého výrobního procesu. Systém dokáže detekovat nedokonalé sušenky při výrobní rychlosti 200 kusů za minutu a vygenerovat impuls k zahájení vyhození vadné sušenky.

festo_4

festo_5_6

Pivo pod kontrolou

Aby bylo zajištěno, že každá láhev piva je řádně uzavřena závěrem, využívá bavorský pivovar systém strojového vidění pro kontrolu všech přepravek piva poté, co jsou naplněny lahvemi. Pokud uzávěr chybí, je přepravka oddělena a vadná láhev se nahrazuje ručně. V opačném případě přepravka pokračuje do etikovače.

(Foto: Festo)

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz cervenec 2019s

ElektroPrůmysl.cz, červenec 2019

Číslo je zaměřené na spínací techniku, strojní zařízení a jejich bezpečnost, hromosvody a uzemnění.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

Extra jističe navíc od OEZ Chcete ušetřit při nákupu modulárních přístrojů? Nakupujte výhodné extra balení s jističi navíc od OEZ!
VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
Nová řada svítidel VARIOLINE Poskytuje výjimečné LED osvětlení v rozváděčích v jejich plné hloubce a výšce.
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
Vyšší úroveň bezpečnosti – NKT instal CYKY Dca Inovovaný kabel s vylepšeným materiálem pláště, nešíří plamen, splňuje požární klasifikaci „Dca“.
Turck Cloud - vzhůru do oblak! Se speciálním cloudovým systémem pro sběr, ukládání a zpracování produkčních dat pro potřeby monitorování různých úloh ve sféře průmyslového internetu věcí (IIoT) a Industry 4.0.
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.