Integrace operátorských panelů do sítí PROFIBUS

Typografie
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Společnost Unitronics představila komunikační modul V100-17-PB1. Jedná se o rozšiřující modul pro komunikaci operátorských panelů Vision350 a Vision130 série All-in-One. Prostřednictvím použití funkčních bloků je možné operátorské panely nainstalovat s novou komunikační kartou v sítích PROFIBUS DP jako slave zařízení prostřednictvím GSD souborů.

To umožňuje operátorským panelům Unitronics integraci do aplikací v sítích PROFIBUS řízeným master zařízením.

Profibus_schema

Nejen, že tyto operátorské panely vyšší třídy poskytují uživatelům sítí PROFIBUS výhodu kompatibility, ale obsahují i všestranný, uživatelský přívětivý ovládací panel s širokou škálou integrovaných a rozšiřujících možností. Integrování těchto operátorských panelů šetří technikům a inženýrům čas, rozpočet.

Obě řady operátorských panelů mají podporu analogových a digitálních I/O včetně vysokorychlostních, mají možnost připojení termočlánku PT100 a schopnost měření hmotnosti. Lze je instalovat lokálně nebo vzdáleně a to až do 100 m od monitorovacích zařízení. Vision350 podporuje až 350 I/O, zatímco Vision130 až 256 I/O. Vision350 má 3,5“ dotykový displej s 65 tisíci barvami a 1000 přednastavitelnými obrazovkami s aplikační pamětí 6 MB pro obrázky a písma, zatímco Vision130 má grafickou obrazovku s klávesnicí. Obě jednotky mohou zobrazovat grafy v závislosti na zaznamenaných hodnotách. S přidáním podpory PROFIBUS k ostatním komunikačním možnostem jako jsou Ethernet, GSM/SMS, Modbus a CADopen sití a vzdáleného přístupu pro sběr dat se řadí mezi nejuniverzálnější operátorské panely. Mezi další základní integrované výbavy patří 24 nezávislých smyček PID, vnitřní paměť 120k pro zaznamenávání údajů a podpora SD karet.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz cervenec 2019s

ElektroPrůmysl.cz, červenec 2019

Číslo je zaměřené na spínací techniku, strojní zařízení a jejich bezpečnost, hromosvody a uzemnění.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

Vyšší úroveň bezpečnosti – NKT instal CYKY Dca Inovovaný kabel s vylepšeným materiálem pláště, nešíří plamen, splňuje požární klasifikaci „Dca“.
Extra jističe navíc od OEZ Chcete ušetřit při nákupu modulárních přístrojů? Nakupujte výhodné extra balení s jističi navíc od OEZ!
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
Turck Cloud - vzhůru do oblak! Se speciálním cloudovým systémem pro sběr, ukládání a zpracování produkčních dat pro potřeby monitorování různých úloh ve sféře průmyslového internetu věcí (IIoT) a Industry 4.0.
Nová řada svítidel VARIOLINE Poskytuje výjimečné LED osvětlení v rozváděčích v jejich plné hloubce a výšce.
VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.