Extrémně přesné senzory měření vzdálenosti

Typografie
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Tyto senzory pro měření vzdálenosti nabízí kromě extrémní přesnosti také spolehlivost, kterou od tohoto zařízení očekáváte. Níže najdete popis různých typů senzorů. Každý typ senzoru je vhodný pro jiný typ provozu.

Lankové senzory

Lankové senzory jsou nízkonákladové a kompaktní senzory pro měření pozice objektů. Hlavní komponenty lankového senzoru jsou měřící lanko a potenciometr, který převádí změnu pozice na elektrický signál. Lankový senzor je bezúdržbový a lze jej snadno a rychle složit a rozebrat. Díky přesnosti měření jsou tyto senzory hojně používané.

presne senzory 1

Laserové senzory

Díky vysokému rozlišení snímačů jsou laserové senzory ideální pro nekontaktní měřené vzdálenosti a pozice. Skrze pokročilé metody analýzy dokáže laserový senzor vypočítat přesnou vzdálenost k objektu pomocí triangulace či fázovým posunem. Kompaktní a robustní design senzoru umožňuje měření i ve ztížených podmínkách.

Ultrazvukové senzory

Ultrazvukové senzory měří vzdálenost bez nutnosti kontaktu, nezávisle na barvě nebo materiálu objektu. Vysokofrekvenční ultrazvukové vlny jsou vysílány senzorem směrem k objektu a zpět se vrací odrazem. Na základě prodlevy mezi dobou vyslání signálu a jeho návratem, dokáže senzor velice přesně určit vzdálenost snímaného objektu.

presne senzory 2

Kapacitní senzory

Kapacitní měřící principy vznikli před více jak 40 lety a od té doby neustále dokazují svou efektivitu a spolehlivost v mnoha různých aplikacích. Kapacita senzoru je ovlivňována vzdáleností elektrod a proto je kapacitní senzor vynikajícím nástrojem pro určování vzdálenosti nekontaktním způsobem. Senzory mají extrémně vysoké rozlišení a dokáží velice přesně určit vzdálenost mezi objekty. Připojená elektronika zobrazuje výsledky v reálném čase. Veškerá elektronika má analogový výstupní signál, který může být použit pro další zpracování. Kapacitní sondy poskytují velice přesné výsledky a to i v extrémních podmínkách jako je například radiace blížící se k 0°K nebo ve vakuu.

Lineární potenciometry

Lineární potenciometry jsou cenově dostupnou a spolehlivou cestou k měření vzdáleností a pozic objektů. Tyto odolné senzory pracují jako rozdělovače napětí skrze hybridní vrstvu z plastu a jsou dostupné ve třídě IP68. Lineární potenciometry kombinují jednoduchý design s vysokou přesností. Velké množství typů provedení a možnosti různých typů instalací dává těmto senzorům obrovské množství způsobů využití.

presne senzory 3

Magnetostrikční převodník

Magnetostrikční převodník vzdálenosti umožňuje bezkontaktní měření vzdálenosti. Součástí převodníku je měřící prvek WaveGuide, který v interakci s externím magnetem umožňuje převodníku velice přesné snímání vzdálenosti. Senzory této třídy jsou velice úspěšně využívány v automatizaci a hydraulických válcích s tlakem až do 350 barů.

Snímače a rotační převodníky

Metoda měření digitálního snímače je založena na periodickém zanechávání značek, které jsou k dispozici jako TTL, HTL nebo ve formě bus rozhraní (Profibus, SSI, CANopen, Profinet). Analogové úhlové senzory detekují změnu úhlu, která je následně převedena na signál pomocí potenciometru.

Displejové zobrazení

Pokud potřebujete zobrazit hodnotu naměřenou senzorem, pak se nabízí řešení využití displejového zobrazení, které podporuje kompatibilitu s většinou senzorů ze série PAX a WAY. Naše displeje mohou být snadno vybaveny různými výstupními kartami díky své modulární konstrukci. Také lze přístroj snadno připojit k PC pro zpracování všech údajů.

presne senzory logo

Teprostroj, s.r.o.
Hraniční 1301, areál Muna
691 41 Břeclav-Poštorna
Tel./fax: +420 519 322 689
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.teprostroj.com

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz cervenec 2019s

ElektroPrůmysl.cz, srpen 2019

Číslo je zaměřené na PLC, řídicí systémy, operátorské panely, průmyslové a kolaborativní roboty.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

Magnetizujeme svět. Vše okolo magnetů. Přesné součásti pro přední světové inovátory v oblasti osobních automobilů, užitkových vozidel a průmyslových aplikací.
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
Turck Cloud - vzhůru do oblak! Se speciálním cloudovým systémem pro sběr, ukládání a zpracování produkčních dat pro potřeby monitorování různých úloh ve sféře průmyslového internetu věcí (IIoT) a Industry 4.0.
VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
Vyšší úroveň bezpečnosti – NKT instal CYKY Dca Inovovaný kabel s vylepšeným materiálem pláště, nešíří plamen, splňuje požární klasifikaci „Dca“.
EATON TOUR 2019 - Inteligentní jištění a ovládání Konstruktéři, projektanti a elektrotechnici jste zváni zdarma na cyklus odborně-technických přednášek po celé ČR pod vedením špičkových odborníků zaměřených především na praktická řešení a ukázky.
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.