Ethernetové switche Murrelektronik

Typografie
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Přinášíme Vám úvodní video ze série tutoriálů efektivních síťových instalací, které budou zaměřené na průmyslové Ethernetové switche v krytí IP 67 a IP 20.

Pomocí průmyslových switchů Murrelektronik lze realizovat flexibilní síťové topologie, jejichž oblast využití ve strojích a zařízeních je velmi široká. Switche slouží jako spojovací prvek mezi PLC řízením a Ethernetovými účastníky. Switche se kromě toho také používají jako sběrnicový switch pro propojení různých sběrnicových modulů pomocí switche.

Switch může být spravovaný/nespravovaný, ten propojuje PLC řízení s účastníky sítě Ethernet. Spravované switche mají rozsáhlé diagnostické možnosti prostřednictvím integrovaného webového serveru, síťových nástrojů a automatického rozpoznání topologie a rozpoznání okolních zařízení. Nespravované switche jsou bez náročného programování s funkcí Plug and Play. Mají tedy velmi krátké uvedení do provozu, snadno se vyměňují a jsou cenově příznivější.

Dále máme sběrnicový switch, který propojuje různé sběrnicové moduly. V automatizačním řešení se také využívají NAT switche, které zabraňují konfliktům adres při síťovém propojování sériových strojů.
Vhodné komponenty pro hospodárné a účelné vzájemné síťové propojení ethernetových modulů: Vysoce výkonné switche a široký sortiment připojovacích kabelů nabízí společnost Murrelektronik.

V dalším video tutoriálu Vám prakticky ukážeme zapojení a konfiguraci Profinet spravovaného switche.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz cervenec 2019s

ElektroPrůmysl.cz, srpen 2019

Číslo je zaměřené na PLC, řídicí systémy, operátorské panely, průmyslové a kolaborativní roboty.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

EATON TOUR 2019 - Inteligentní jištění a ovládání Konstruktéři, projektanti a elektrotechnici jste zváni zdarma na cyklus odborně-technických přednášek po celé ČR pod vedením špičkových odborníků zaměřených především na praktická řešení a ukázky.
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
Turck Cloud - vzhůru do oblak! Se speciálním cloudovým systémem pro sběr, ukládání a zpracování produkčních dat pro potřeby monitorování různých úloh ve sféře průmyslového internetu věcí (IIoT) a Industry 4.0.
VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
Vyšší úroveň bezpečnosti – NKT instal CYKY Dca Inovovaný kabel s vylepšeným materiálem pláště, nešíří plamen, splňuje požární klasifikaci „Dca“.
Magnetizujeme svět. Vše okolo magnetů. Přesné součásti pro přední světové inovátory v oblasti osobních automobilů, užitkových vozidel a průmyslových aplikací.
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.