Digitální průmyslové kamery USB 2.0? Gigabit Ethernet? uEye!

Typografie
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Německá společnost IDS Imaging Development Systems GmbH je předním světovým výrobcem digitálních průmyslových kamer a grabovacích karet. Filozofií společnosti je vyvíjet, vyrábět a dodávat zařízení s jednoduchou integrací do jakýchkoliv aplikací.

Jedním ze základních výrobních pilířů jsou digitální kamery s rozhraním USB 2.0 a Gigabit Ethernet. Jedná se o nejvíce využívaná rozhraní u PC, laptopů, IPC a podobně. Značka uEye symbolizuje řadu kompaktních, zároveň však robustních a cenově přijatelných digitálních kamer pro profesionální využití v různých aplikacích průmyslu, ve zdravotnictví, v marketingu a v dalších zajímavých oblastech s využitím nasnímaného obrazu.

IDS_Product_Family_0409_RGB_1

Celkový sortiment kamer je rozdělen do několika typových sérií s možností připojení C-Mount objektivů, popřípadě i CS/S-Mount objektivů. Variabilitou použití mohou být například kamery řady uEye LE dostupné v různém provedení – zapouzdřené v plastovém krytu s C/CS-Mount závitem, deskové (board-level) s adaptérem objektivu S-Mount nebo jen jako deskové vhodné především pro OEM aplikace.

V uEye kamerách najdete senzory CMOS s technologií „rolling shutter“ nebo „global shutter“ vyrobeny nejmodernějšími postupy a CCD senzory s „global shutter“. Všechny řady kamer jsou určeny jak pro barevné, tak i pro černobílé snímání požadované scény. Nejvyšší možné rozlišení kamer je 3840x2748 (10MPx) ve variantě s CMOS senzory a ve variantě s CCD senzory je maximální rozlišení 2448 x 2048 (5MPx). Novinkou v sortimentu je miniaturní GigE kamera s napájením po Ethernetu (PoE), typová řada CP. S rozměrem pouhých 29x29x41mm se jedná o jednu z nejmenších digitálních kamer s technologií napájení po Ethernetu na světě a současně umožňující přenášet velice objemná data až na vzdálenost 100m. Ihned zpočátku je nutné podotknout, že nový model kamery uEye CP kombinuje jednoduchost USB uEye kamer s vlastnostmi GigE kamer. Výsledkem je možnost připojení kamery pouze jedním kabelem a Plug & Play pro jednoduchou integraci. Pro uživatele analogových kamer je kompaktní model uEye optimálním řešením. Spojuje všechny výhody digitální technologie ve velice oblíbeném kompaktním pouzdře analogových kamer.

 GigE_uEye_CP_02_RGB

Komplexní softwarový balíček SDK, který je volně dostupný ke všem kamerám uEye, umožňuje jednoduchou integraci kamer do aplikací. Balíček je dostupný jak pro Windows, tak i pro Linux. Snímaný obraz je digitalizován přímo v kameře a přenášen do počítače bez nutnosti použití grabbovacích karet. Začlenění kamer do aplikací se provádí pomocí standardních rozhraní DirectShow, ActiveX, TWAIN nebo GEN<i>CAM. K dispozici jsou DEMO programy se zdrojovými kódy v programovacích jazycích C, C++, C# a VB.NET. Dále jsou k dispozici ovladače pro programy na zpracování obrazu, kterými jsou např. HALCON, LabView, NeuroCheck, ActivVision Tools, Vision Pro a Common Vision Blox. Všechny USB a GigE uEye kamery jsou kompatibilní, a tudíž implementace kterékoliv kamery uEye do existujících aplikací je velice jednoduchá.

Ing. Jaroslav Pěček
www.abbas.cz
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz cervenec 2019s

ElektroPrůmysl.cz, červenec 2019

Číslo je zaměřené na spínací techniku, strojní zařízení a jejich bezpečnost, hromosvody a uzemnění.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

Nová řada svítidel VARIOLINE Poskytuje výjimečné LED osvětlení v rozváděčích v jejich plné hloubce a výšce.
Vyšší úroveň bezpečnosti – NKT instal CYKY Dca Inovovaný kabel s vylepšeným materiálem pláště, nešíří plamen, splňuje požární klasifikaci „Dca“.
VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
Turck Cloud - vzhůru do oblak! Se speciálním cloudovým systémem pro sběr, ukládání a zpracování produkčních dat pro potřeby monitorování různých úloh ve sféře průmyslového internetu věcí (IIoT) a Industry 4.0.
Extra jističe navíc od OEZ Chcete ušetřit při nákupu modulárních přístrojů? Nakupujte výhodné extra balení s jističi navíc od OEZ!
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.