Bezpečnostní ochrana pro body vstupu a výstupu materiálu u dopravníků

Typografie
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Systémy dopravy materiálu mohou být integrální částí průmyslového systému robotu, dopravující materiál do a ze zabezpečeného prostoru. Typicky, obsahují dopravníky všech typů (např. pásové dopravníky, poháněné a nepoháněné válečkové dopravníky, lištové dopravníky, atd.).

Vlivem jejich různého provedení není možné popsat všechny požadavky bezpečnostní ochrany. Musí být provedeno posouzení rizika pro zajištění, že všechna nebezpečí jsou identifikována, vyhodnocena a příslušným způsobem ovládána. Mělo by být zváženo následující:

  • a)    Prostředky pro bezpečný přístup (např. dveře s blokováním) by měly být provedeny co nejvhodněji, jak je to možné k bodům vstupů pro zamezení vstupu personálu přes systém dopravy materiálu.
  • b)    Systémy dopravy materiálu by neměly mít jakoukoliv otevřenou oblast, která dovoluje přístupu k jakémukoliv nebezpečí.
  • c)    Riziko přístupu podél dopravníku (např. zamezení použitím šikmých povrchů).
  • d)    Riziko překročení nebo přístupu celým tělem (např. zamezeno postranními kryty, výškou dopravníku, ESPE).
  • e)    Riziko zachycení při nahýbáním přes dopravník.

dopravnik 1

Příklady malých otvorů

Rozměry otvorů by měly být přizpůsobeny rozměrům materiálů. Žádná nebezpečná zóna by neměla být dosažitelná z otvoru pro materiál.

dopravnik 2

Přiklad tunelů

Tunely příslušné hloubky zabraňují dosazení nebezpečných oblastí.

dopravnik 3

Přiklad bezpečnostní ochrany s ESPE

ESPE je citlivé na přístup těla; ačkoliv průchod produktu je dovolen díky potlačení funkce (ukázáno křížením fotografických paprsků).

dopravnik 4

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz cervenec 2019s

ElektroPrůmysl.cz, srpen 2019

Číslo je zaměřené na PLC, řídicí systémy, operátorské panely, průmyslové a kolaborativní roboty.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

Magnetizujeme svět. Vše okolo magnetů. Přesné součásti pro přední světové inovátory v oblasti osobních automobilů, užitkových vozidel a průmyslových aplikací.
EATON TOUR 2019 - Inteligentní jištění a ovládání Konstruktéři, projektanti a elektrotechnici jste zváni zdarma na cyklus odborně-technických přednášek po celé ČR pod vedením špičkových odborníků zaměřených především na praktická řešení a ukázky.
Vyšší úroveň bezpečnosti – NKT instal CYKY Dca Inovovaný kabel s vylepšeným materiálem pláště, nešíří plamen, splňuje požární klasifikaci „Dca“.
Turck Cloud - vzhůru do oblak! Se speciálním cloudovým systémem pro sběr, ukládání a zpracování produkčních dat pro potřeby monitorování různých úloh ve sféře průmyslového internetu věcí (IIoT) a Industry 4.0.
VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.