Senzory jsou jedním z klíčových prvků automatizace, o tom není třeba diskutovat. Téměř v každé aplikaci přichází menší či větší problémy. To, zda bude celá aplikace správně fungovat (hlavně spolehlivě), závisí ve velké míře na volbě senzoru.

S využitím jednotného programového prostředí a snadno propojitelných zařízení pomocí USB a Ethernetu, lze sestavit širokou škálu zakázkových systémů využívajících moderních technologií. Většinu komplikací a práce navíc si autoři zakázkových systémů v oblasti průmyslové automatizace způsobí již v samém počátku své práce - při volbě koncepce celého řešení.

Dříve nutné chození od pultu do skladu a složité hledání v něm, znamenalo nemalou ztrátu času. Dnes plně automatizovaný sklad vydá v lékárnách potřebný medikament do 8 vteřin. Takto rychlou odezvu skladu zaručují kamerové čtečky firmy Cognex DataMan® 500.

Sedmý díl bude zaměřen na prahování a detekci hran u objektů. Prahováním rozumíme takovou úpravu obrazu, při které dochází k podstatné redukci počtu jasových úrovní. Detekcí hran se říká procesu, který automaticky detekuje místa v obraze kde se nejvíce mění hodnoty jasu.

V šestém díle se budeme zabývat opět zpracováním obrazu, jehož výstupem je opět obraz. Dvourozměrná data vstupního obrazu jsou transformována do dvourozměrných dat výstupního obrazu. Obraz upravujeme, abychom potlačili jeho nedostatky a vady, a naopak abychom v obraze zdůraznili ty informace, které budeme v dalších krocích strojového vidění využívat.

Přítomnost osoby, která se vyskytuje v nebezpečné oblasti nebo do ní vstupuje, může detekovat mnoho alternativních zařízení. Výběr nejlepší možnosti v daném konkrétním případě závisí na mnoha faktorech, k nimž patří: četnost výskytu, doba zastavení rizika, důležitost dokončení strojního cyklu, zadržení vymrštěných částí, kapalin, mlhy, výparů apod.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz kveten 2019 s

ElektroPrůmysl.cz, květen 2019

Číslo je zaměřené na kabely, vodiče, kabelové žlaby, rošty, lávky a žebříky, svorky a konektory.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
Vyšší úroveň bezpečnosti – NKT instal CYKY Dca Inovovaný kabel s vylepšeným materiálem pláště, nešíří plamen, splňuje požární klasifikaci „Dca“.
Excelentní znalosti v oblasti decentralizaceZískejte cenné informace o cestě k inteligentnějšímu řešení automatizace.
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
IT chlazení - řešení od firmy Rittal Koncepce chlazení společnosti Rittal nabízí řešení pro širokou škálu aplikací – od chlazení jednotlivých rozváděčů až po celá datová centra.
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.