Létající větrné elektrárny

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Ve snaze využít potenciál silných větrů, které se nacházejí ve vysokých výškách, společnost Altaeros Energies vyvinula pohyblivou větrnou elektrárnu Airborne. Jedná se o jakýsi hybrid mezi tradiční větrnou elektrárnou a létajícím balónem.

Po několika úspěšných testech je vývojový tým přesvědčen, že tento nový typ létajících větrných elektráren bude životaschopný a to především v odlehlých místech či vojenských areálech.

airborne_web

Konvenční větrné turbíny vyžadují vysoké stožáry, aby mohly být turbíny umístěny několik set metrů nad zemí, kde bývá vítr pomalejší a nárazový oproti vyšším nadmořským výškám, kde jsou větry až 5x silnější a konzistentní.

Návrh elektrárny je velmi jednoduchý. Heliem nafouknutý nosný ovál vyzvedne turbínu do vysoké nadmořské výšky, kde jsou větry mnohem silnější, než na úrovni terénu. Celá létající větrná elektrárna je stabilně udržována se zemí pomocí silných provazů a elektrická energie je k zemi přiváděna za pomoci kabelů.

Začátkem tohoto roku vývojový tým dokončil testování zmenšeného prototypu větrné elektrárny Airborne ve státě Maine v USA. Větrná elektrárna tam vystoupala do výšky 350 metrů nad zemí a začala vyrábět elektrickou energii v automatizovaném cyklu. V porovnání s konvenční větrnou elektrárnou vyrobila v této výšce 2x více elektrické energie.

Mezi další výhody větrné elektrárny Airborn patří velmi nízká produkce hluku, minimální požadavky na údržbu a minimalizace stroboskopického efektu díky nafouknutému nosnému oválu.

Zdroj: www.altaerosenergies.com

 

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, duben 2024

Číslo je zaměřené na kvalitu elektrické energie, energetiku, elektromobilitu a alternativní zdroje energie.

Zajímavé odkazy

Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.
Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.
Vyhrajte termokamery Hikmicro nebo multimetry Fluke! Odpovězte na jednoduchou otázku a vyhrajte grafický multimetr Fluke 289 nebo špičkovou termokameru Hikmicro B20. Vstupenku na Amper 2024 obdrží každý.
Schneider Electric | Vezměme to prakticky! EcoStruxure Power Design – NOVINKY | Nejširší nabídka 3f UPS na trhu |Spínací, jistící a ochranné přístroje | VN rozváděče bez plynu SF6 | EcoStruxure for eMobility – nabíjecí stanice | Jak jednoduše vybrat správný 3f zdroj UPS

Najdete nás na Facebooku